Remišová, SaS a Kollár sú z Matoviča nadšení

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Remišová ocenila gesto Matoviča,poukázala na potrebu riešiť dôsledky koronakrízy

      Bratislava 28. marca (TASR) – Šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka označila krok premiéra Igora Matoviča k výmene s ministrom financií Eduardom Hegerom (obaja OĽANO) za štátnické gesto. Hovorí o novom začiatku pre koalíciu. Poukázala na potrebu riešiť dôsledky koronakrízy. Dohoda v koalícii podľa nej vytvára príležitosť na vznik vlády, ktorej „hnacím motorom bude snaha o hľadanie najlepších riešené pre Slovensko a pre ľudí“. Heger by mal ešte v nedeľu ísť na predsedníctvo Za ľudí a požiadať o podporu.


      „Oceňujem štátnické rozhodnutie Igora Matoviča, ktoré dáva koalícii šancu na nový začiatok. Zbytočné konflikty v koalícii škodia Slovensku a počas pandémie nového koronavírusu sú urážkou občanov bez ohľadu na to, či prebiehajú v parlamente, vo vláde alebo na koaličných radách,“ skonštatovala Remišová. Chce, aby sa komunikácia a spolupráca v koalícii zásadne zlepšili. „Dnešné rozhodnutie je zásadným krokom k tomu, aby sa nám to podarilo,“ dodala a ospravedlnila sa občanom za dlhé trvanie vládnej krízy.


      Tvrdí, že súčasná koalícia je prvou po vládach Smeru-SD, ktorá má skutočný záujem očistiť Slovensko od korupcie. Podčiarkla tiež, že počas súčasnej koronakrízy nemajú politici právo hazardovať s dôverou ľudí. Najbližšie mesiace budú podľa nej čeliť veľkým výzvam, napríklad zlepšenie očkovania či dokončenie plánu obnovy. Verí, že pozitívny trend poklesu hospitalizovaných s ochorením COVID-19 bude pokračovať a dôjde k postupnému uvoľňovaniu opatrení.

SaS prijíma ponuku E. Hegera a je pripravená vrátiť sa do vlády

      Bratislava 28. marca (TASR) – Strana SaS prijíma ponuku Eduarda Hegera (OĽANO) a je pripravená vrátiť sa do vlády. Zároveň strana ocenila krok premiéra Igora Matoviča (OĽANO). TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Matovič v nedeľu deklaroval, že pre vyriešenie koaličnej krízy ustupuje od všetkých požiadaviek voči partnerom a vymení si pozíciu vo vláde so súčasným ministrom financií Hegerom.


      „Strana SaS oceňuje krok Igora Matoviča. Veríme, že po jeho volebnom výsledku to nebolo ľahké rozhodnutie,“ doplnil Šprlák.
      Heger uviedol, že má podporu OĽANO i Sme rodina. Ak získa podporu aj v stranách Za ľudí a SaS, plánuje v pondelok (29. 3.) požiadať o stretnutie prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.

B. Kollár: Vítam krok I. Matoviča, E. Heger má podporu hnutia Sme rodina

      Bratislava 28. marca (TASR) – Predseda Národnej rady (NR) SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár víta krok premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Ten sa má vymeniť na poste s ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽANO). Kollár verí, že vládna kríza sa týmto ukončí a partneri budú ďalej spolupracovať. Ak by sa situácia s personálnymi požiadavkami a krízou opakovala, Sme rodina sa na tom nebude zúčastňovať a odíde z koalície.


      „Vítam tento krok premiéra Igora Matoviča, ktorým sa ukončí táto kríza v koalícii, ktorou sme nechtiac traumatizovali celé Slovensko. Pevne verím, že sa zomkneme a budeme to ťahať spolu ďalej,“ reagoval na Matovičov ústupok. Zároveň deklaroval plnú podporu Hegerovi na poste premiéra aj zo strany 17 poslancov parlamentu za klub Sme rodina.


      Šéf Sme rodina verí, že sa budú napĺňať ich požiadavky na pomoc ľuďom v čase koronakrízy. Mrzí ho, že sa vláda pre personálne požiadavky „zasekla“. „Ak opäť niektorí z partnerov prídu s takýmito požiadavkami, keď neprídu s návrhmi, ako pomôcť ľuďom, ako zabezpečiť ľudí po pandémii, ako rozbehnúť ekonomiku po pandémii, ale budú riešiť osobné personálne veci, tak dopredu vyhlasujeme, že sa zbalíme a z takejto vládnej koalície odídeme,“ uzavrel.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Remišová, SaS a Kollár sú z Matoviča nadšení

 • 28. marca 2021 at 19:50
  Permalink

  Klauniáda!
  Trhali si lupienky z margarétky? Milujem, nemilujem, milujem, nemilujem, MILUJEEEM /prachy/.

  Reply
 • 28. marca 2021 at 21:20
  Permalink

  Prepáčte,

  ale urobiť z Magoriča ministra financií je väčšia katastrofa, ako keby bol a ostal predsedom vlády.

  Ja tam vidím zdroj parádnych konfliktov na osi ministerstvo financií-ministerstvo hospodárstva. Cirkus neskončil – to len prvé dejstvo.

  Dámy a páni,
  usaďte sa, vypnite si telefóny, druhé dejstvo komédie Demolácia Tejtokrajiny práve začína…

  Reply
 • 28. marca 2021 at 21:21
  Permalink

  však preto je jednotka tuposti 1 Remiš

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *