SANA: Pri izraelských raketových útokoch v Sýrii zahynuli štyria civilisti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Damask 22. januára (TASR) – Štvorčlenná rodina vrátane dvoch detí zahynula pri raketových útokoch Izraela na sýrsku provinciu Hamá, ku ktorým došlo v piatok skoro ráno. Ďalšie štyri osoby utrpeli zranenia, informovali agentúry AFP a AP s odvolaním sa na sýrske médiá.

Sýrskej protivzdušnej obrane sa podarilo väčšinu rakiet zachytiť a zneškodniť, uviedol nemenovaný zdroj z prostredia sýrskej armády, ktorý cituje agentúra SANA. Podľa neho k útoku došlo krátko pred svitaním a izraelské bojové lietadlá odpálili rakety, keď sa nachádzali nad územím susedného Libanonu.

Minulotýždňové nálety na východe Sýrie pripisované židovskému štátu na jednotky sýrskej armády a ich iránskych spojencov si vyžiadali najmenej 57 obetí a desiatky zranených.

Úrad izraelského premiéra sa k piatkovým útokom odmietol vyjadriť. Izraelská vláda vo všeobecnosti zriedkavo komentuje vojenské operácie v Sýrii. Armáda oznámila, že v roku 2020 tam zasiahla približne 50 cieľov, podrobnosti však neuviedla.

Útoky v Sýrii pripisované Izraelu sa považujú za snahu židovského štátu zabrániť Iránu, hlavnému spojencovi sýrskeho prezidenta Bašára Asada, v posilňovaní vojenského vplyvu v regióne.

Občianska vojna v Sýrii, ktorá vypukla v roku 2011 po brutálnom potlačení protivládnych protestov, si vyžiadala životy viac ako 380.000 ľudí. V obave pred bojmi svoje domovy opustili milióny Sýrčanov, ktorí sa buď presídlili v rámci svojej vlasti, alebo odišli do zahraničia.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “SANA: Pri izraelských raketových útokoch v Sýrii zahynuli štyria civilisti

 • 23. januára 2021 at 10:31
  Permalink

  A to všechno proto jen,
  že pár pánů chce mít den
  Bohatší králů,
  Přes všechna slova, co z nich jdou,
  Hrabou pro kuličku svou, jen pro tu svou.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *