SaS sa zľakla: Podpora za predčasné voľby zo strany KOZ je znepokojujúca

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 13. februára (TASR) – Koaličná strana SaS považuje za znepokojujúce, že Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR otvorene podporuje referendum za predčasné voľby a aktívne sa tak zapája do opozičnej politiky. TASR o tom informoval Ondrej Šprlák, hovorca SaS.


      Podľa Mariána Viskupiča (SaS), predsedu parlamentného výboru pre financie a rozpočet, KOZ svojimi vyhláseniami o podpore skrátenia volebného obdobia súčasnej vlády a referenda viac politikárči, ako pomáha svojim členom a zamestnancom. „Ak hovoria členovia Snemu KOZ o ich práve vyjadriť svoj názor, tak by mali vstúpiť do politiky s politickou stranou. Z toho dôvodu je v záujme snahy viesť odbornú a vecnú diskusiu aj s ministerstvom práce najlepším možným scenárom, opustiť politickú rétoriku,“ poukázal v stanovisku Viskupič.


      KOZ svoje rozhodnutie prezentovala v stredu (10. 2.). Podporu občianskej petície za skrátenie volebného obdobia považujú za jedinú možnosť, ako vyjadriť svoj nesúhlas s „likvidáciou“ odborov a sociálneho dialógu na Slovensku. Petícia má občanom následne umožniť slobodne sa vyjadriť v referende, pričom cieľom odborárov je ochrániť právne, ekonomické a sociálne istoty zamestnancov. Odborári sa tiež rozhodli, že sa KOZ vráti na tripartitné rokovania.


      Petíciu sa odborári rozhodli podporiť najmä preto, že vzhľadom na vyhlásený núdzový stav a s ním spojené opatrenia, nemôžu využiť žiaden zo svojich nástrojov, ako sú napríklad verejné protestné zhromaždenia na námestiach, protestné pochody, hodinové štrajky, či dokonca generálny štrajk. Inú možnosť teda nevidia.


      Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) na margo ich rozhodnutia reagoval, že KOZ, ale aj ďalšie odborové organizácie pozýva pravidelne na rokovania. Ako avizoval, najbližšie predsedníctvo tripartity, na ktorom sa zvykne štát so zástupcami zamestnávateľov a odborárov dohodnúť na programe rokovania tripartity, by malo byť v pondelok (15. 2.).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “SaS sa zľakla: Podpora za predčasné voľby zo strany KOZ je znepokojujúca

 • 13. februára 2021 at 15:06
  Permalink

  Doposiaľ ste ich prehľadali a teraz odrazu mate strach. Strach majte s celého národa, národ Vás nechce!!!

  Reply
 • 13. februára 2021 at 19:01
  Permalink

  Rečnícka úvaha:
  zaujímavé je, že pri politických mimovládkach, rôznych komediantoch a pod. takáto paralela (KOZ nemajú politikárčiť ale majú vstúpiť do politickej súťaže) nikomu z našich politikov nenapadne…

  Reply
 • 13. februára 2021 at 20:33
  Permalink

  Tieto odbory sú totálne nefunkčné a mali byť už dávno zrušené . V každej civilizovanej krajine by už odbory pri takejto genocíde zamestnancov a obyvateľov zorganizovali Generálny štrajk. Ale v krajine, kde podľa „smetiskovej excelencie“ má byť radosť zomierať asi nie. Načo ste tu?

  Reply
 • 14. februára 2021 at 8:37
  Permalink

  Nerád to píšem v súčasnej situácií, keď je potrebná každá ruka. Ale nedá mi nezareagovať.
  Zaspali v 80 rokoch. Čakajú, že všetko príde samo bez pričinenia, ako za socializmu.
  O personálnom zúfalstve v OZ svedčí postavenie Magdoška na jeho čelo.
  V OZ Policajného zboru bol brzda, jeho prioritou bolo obhajovanie krivých policajtov. Aj preto v PZ dochádzalo k zúfalým opakovaným pokusom vytvoriť duálne odbory, čo sa nakoniec aj stalo. Aj preto sa PZ posunul tam kde je, a niektorí kriví jedinci spolupracovali s podsvetím! Lebo kryl ich OZ PZ. Riadiaci pracovníci, ktorí bojovali so zločinom smerom do vnútra PZ narážali na OZ. Nedostavalo sa im žiadnej podpory . Keď si viacerí vylomili zuby, tak ostatní sa poučili a začali zatvárať očí. Výsledok jeho neodbornej práce sa dostavil a ešte dlho budeme žať tieto trpké plody.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *