Šéf PZ vyzýva na dodržiavanie opatrení,kontroly posilnia i pre Lučanského pohreb

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 7. januára (TASR) – Situácia na Slovensku v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 je vážna. Polícia preto od stredy 6. januára pristúpila k prísnejším opatreniam na celom území Slovenska. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval dočasný prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík. Polícia pripravuje tiež opatrenia v súvislosti s pohrebom bývalého šéfa polície Milana Lučanského.

V okrese Nitra prijala polícia sprísnené opatrenia už od pondelka (4. 1.), kde realizuje kontroly na hranici okresov či miestach, kde sa zhromažďujú ľudia, ale aj pri preukazovaní výnimiek. Od stredy (6. 1.) posilnila kontroly na celom území. Hliadky sú napríklad aj na železničných staniciach či vo vlakoch.

„Vyzývam občanov, aby rešpektovali pravidlá,“ vyhlásil Kovařík. V prípade uplatnenia výnimky by to mali podľa neho vedieť preukázať policajtom. Napríklad pri ceste do práce môžu uľahčiť prácu policajných zložiek tým, že budú mať pri sebe patričné potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný hodnoverný doklad.

V súvislosti s piatkovým (8. 1.) pohrebom Lučanského Kovařík apeluje, aby sa jeho pamiatka nezneužívala. „Som presvedčený, že ani on sám by nesúhlasil, aby jeho pamiatka bola uctená spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom,“ poznamenal.

V aktuálnej krízovej situácii je podľa Kovaříka vážnym porušením práva, ak niekto vyzýva na porušovanie opatrení. Informoval, že polícia už preveruje konkrétnych ľudí, ktorí tak robia alebo šíria nenávistné prejavy.

Od začiatku krízy do 31. decembra zaznamenala polícia 38.311 prípadov porušenia zákona. Porušenie karantény sa potvrdilo v 2029 z 5396 preverovaných prípadov. Kontrolovali tiež 3633 prevádzok, nariadenia porušilo 566 z nich. Povinnosť nosiť rúško nedodržalo 5065 ľudí z kontrolovaných 6874.

Dosahy pandémie pociťujú aj v Policajnom zbore, priblížil šéf polície. Situácia je vážna napríklad v Nitre. „Pracujeme so všetkými rezervami, ktoré máme,“ skonštatoval Kovařík. Policajtov podľa potreby presúvajú alebo pracujú nadčasy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Šéf PZ vyzýva na dodržiavanie opatrení,kontroly posilnia i pre Lučanského pohreb

 • 7. januára 2021 at 12:51
  Permalink

  HM!
  „V súvislosti s piatkovým (8. 1.) pohrebom Lučanského Kovařík apeluje, aby sa jeho pamiatka nezneužívala. „Som presvedčený, že ani on sám by nesúhlasil, aby jeho pamiatka bola uctená spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom,“ poznamenal.“

  Ani s tým by nesúhlasil, aby ste si jeho celoživotnú prácu uctili vyvesením čiernej vlajky???
  HANBA!!!

  Reply
 • 7. januára 2021 at 19:15
  Permalink

  Pán zastupujúci zavrite najprv tú prašivú sviňu Lipsteina, pokiaľ ho ambasáda za plotom neuprace na TT Pakove Belize

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *