Šialenstvo: Krajčí navrhuje, aby ste mohli opustiť bydlisko, až po schválení smsky, ktorú zašlete na ,,centrálu“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. februára (TASR) – Súčasný lockdown na Slovensku nezaberá. Pacientov v nemocniciach stále pribúda, aj keď nejde o rýchly nárast. V hre je aj možnosť ďalšieho sprísnenia zákazu vychádzania. V pondelok o tom pred rokovaním vlády informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) s tým, že si nie je istý, ako dlho nemocnice takýto stav vydržia.

Poukázal na to, že k pondelku má SR v nemocniciach pre nový koronavírus 3653 pacientov. „Situácia začína byť veľmi vážna napriek všetkým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme, ako nám zaberie testovanie, ktoré sme realizovali,“ komentoval s tým, že v utorok (2. 2.) na pandemickej komisii chce s odborníkmi prebrať, ako ďalej postupovať. Témou bude aj COVID automat.

Riešenie by videl v sprísnení zákazu vychádzania. To by mohlo byť formou SMS správ. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ uviedol s tým, že aktuálne je zákaz vychádzania beztak prísny. Takúto možnosť by si dohodli s operátormi.

Vládu chce Krajčí informovať o kompletnom prehľade najnovších publikácií hovoriacich o britskom variante nového koronavírusu, ktorá pravdepodobne komplikuje situáciu na Slovensku. Úradu verejného zdravotníctva SR zadal Krajčí úlohu zisťovať prítomnosť britskej mutácie pomocou PCR testov.

Poukázal tiež na to, že od 8. februára by Slovensko malo byť „v čiernej zóne“, keď by krajina mala byť úplne uzavretá a funkčná by mala byť kritická infraštruktúra. Krajčí zdôraznil, že nikdy nebol zástancom toho, aby Slovensko úplne uzavrelo ekonomiku. „Vypnúť výroby je veľmi ľahké, ale potom, keď sa stratia dodávateľské kontrakty, to môže mať obrovské následky na našu ekonomiku,“ dodal.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Šialenstvo: Krajčí navrhuje, aby ste mohli opustiť bydlisko, až po schválení smsky, ktorú zašlete na ,,centrálu“

 • 1. februára 2021 at 12:42
  Permalink

  Tak minulý týždeň tvrdil , že sme na to najlepšie z okolitých krajín a že vrchol druhej vlny máme za sebou . Ja neviem o tom , že by existoval zákon , nariadenie , že musím mať mobil , alebo pevnú linku . Možno by bolo najlepšie keby si pán minister zbalil svojich pár sliviek a odišiel .

  Reply
 • 1. februára 2021 at 13:05
  Permalink

  To je blázon!

  Reply
 • 1. februára 2021 at 13:22
  Permalink

  S prepáčením,človek ,ktorý im toto žerie,musí byť aleže degenerát! Nakoľko máme na ,,našom bývalom,,krásnom Slovensku zákazy ,príkazy (bez)dôvodne a z časového hľadiska DLHODOBO ,tak sedliacky rozum napovie,že podľa takého prísneho fašistického režimu ,by sme mali byť dávno ma prvom mieste ,ale v kladnom zmysle!Teda bez ,,pandémie,, ,ktorá nemá ani na epidémiu.! Podkopujú nohy sami sebe páni,klamstvami ,zavádzaním.Spoliehajú sa na hlúposť,zbabelosť národa(Bohužiaľ nie bezdôvodne) No páni zabúdajú,že ten,ktorý už stratil všetko,stráca akékoľvek zábrany. Pribúdajúca chudoba totižto nemá už čo stratiť. Mnoho neprebudených sa zobúdza.A to bude koniec plandémie a nielen tej.

  Reply
 • 1. februára 2021 at 14:28
  Permalink

  Na takúto volovinu sa nedá ani reagovať….. čo je to, všetci na Slovensku sú jebnutí ??? Ale potom presne !!!

  Reply
 • 1. februára 2021 at 17:53
  Permalink

  Král Já I.: „Je venku tma?”
  Atakdále: „Jéje, že by se dala krájet.”
  Král Já I.: „Já bych neřek.”
  Atakdále: „No, totiž… Tma tu není, ale… Není nic vidět. Totiž možná že je vidět tma, ale já ji nevidím.”
  Král Já I.: „Krásný princi, je venku tma?”
  Krásný princ: „Tma zajímá jen ošklivce a šeredy, protože dovede utajit jejich ohyzdnost. Tma není můj přítel.”
  Král Já I.: „Chytrý princi, co myslíš? Je tma?”
  Chytrý princ: „To přijde na to… Tma jako v pytli to rozhodně není. To u nás když je tma jako v pytli, tak ji v těch pytlích hned vyvážíme. Někteří mocnáři za dobrou tmu dobře platí.”
  Král Já I.: „Tak je tma anebo není tma?”
  Chrabrý princ: „Dej mi rozkaz a udělám třeba tmu!”

  Reply
 • 2. februára 2021 at 17:05
  Permalink

  O tom vie každý, že na Slovensku existuje ešte stále veľký počet takých, dokonca mladších ľudí, ktorí nemajú internet, ani zariadenie s čím by vedeli využívať internet, email adresu už vôbec – iba z tohto dvôvodu, lebo tak sa rozhodli, že pre nich tieto veci sú zbytočné. V tomto prípade toto by ešte bolo v poriadku, ale medzi staršími (medzi 50 a 60 rokov), ktorí majú ešte pár rokov do dôchodku, dokonca do predčasného dôchodku, popritom majú takú prácu čo nevedia robiť z domu, je ešte stále veľa takých, ktorí nemali, ani nemajú do dnešného dňa ani vlastný ani firemný mobil z podobného dvôvodu čo som písal vyššie + podľa typu ich práce firemný mobil je pre nich na nič – takí ľudia tú smsku nech pošlú z malíčka??? Áno, jeden z riešení je, že nech ostanú doma na neplatenej dovolenke, niekto im nakúpi, budú ako keby v karanténe, len po istej dobe z čoho a ako budú žiť, keď aj vypnú im elektriku / plyn / vodu, keď nebudú mať na to peniaze vyplatiť??? Na toto som veľmi zvedavý, lebo osobne poznám pár takých starších aktímvych pracujúcich ľudí, dokonca aj na mojom pracovisku jeden z mojich starších kolegov je taký… A pre firmy: keď taký zamestnanec robí takú prácu čo nevie ten druhý, s kým ho nahradí???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *