Slovenská pošta: Ježiškovi už prišlo 45.000 pozdravov zo Slovenska i zahraničia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 8. decembra (TASR) – V rámci projektu Vianočná pošta dostal Ježiško už 45.000 pozdravov so želaniami od detí z celého sveta. Svoje priania, odkazy a obrázky môžu deti posielať adresu „Ježiško 999 99“ najneskôr do 17. decembra.

„Na známu adresu Ježiško 999 99 prišlo v tomto ročníku Vianočnej pošty najviac želaní od detí zo Slovenska. Zo zahraničia dostal Ježiško takmer 660 pozdravov, pričom dominujú listy z Českej republiky, Nemecka, Ruska, Veľkej Británie a Hongkongu,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Ježiško podľa jej slov na listy aj odpovedá, preto je dôležité uviesť aj spiatočnú adresu, aby vedel, komu má odpísať. Na zahraničné listy odpovedá v angličtine, na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme. Podľa hovorkyne bolo zatiaľ pre nevidiacich spracovaných 164 listov.

Pozdravy, kresby či želania môžu deti z celého sveta posielať Ježiškovi od roku 1999. Umožňuje to projekt Vianočná pošta, ktorého hlavným cieľom je šíriť radosť a podporiť tradície klasickej listovej korešpondencie. Na adresu „Ježiško 999 99“ prišli od vzniku projektu už takmer dva milióny pozdravov. Minulý rok putovalo na adresu do Rajeckej Lesnej celkom 93.429 listov zo 46 štátov sveta.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *