Smer-SD: Evidujeme cez 400.000 podpisov na iniciovanie referenda o voľbách

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 5. apríla (TASR) – Opozičný Smer-SD eviduje podľa informácií z petičného výboru celkovo vyše 400.000 podpisov na iniciovanie referenda za predčasné parlamentné voľby. TASR to potvrdil hovorca strany Ján Mažgút. Predseda Smeru-SD Robert Fico nedávno avizoval, že po Veľkej noci má zasadnúť petičný výbor a dohodnúť sa na ďalšom postupe.


      Fico chce, aby sa podarilo vyzbierať približne 500.000 podpisov, pretože očakávajú, že prezidentka Zuzana Čaputová dá referendovú otázku posúdiť Ústavnému súdu SR. Fico si tiež vie predstaviť, že sa bude skúmať každý jeden podpis.


      Petíciu za referendum iniciovali strany Smer-SD a mimoparlamentný Hlas-SD, pridala sa k nim aj neparlamentná SNS. Deklarujú, že má ísť o apolitické občianske referendum. Iniciatívu podporila aj Konfederácia odborových zväzov SR. Občanov sa chcú v referende pýtať, či súhlasia s tým, aby sa skrátilo ôsme volebné obdobie NR SR tak, aby sa parlamentné voľby vykonali do 180 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov referenda. Na vyhlásenie referenda treba 350.000 podpisov od občanov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Smer-SD: Evidujeme cez 400.000 podpisov na iniciovanie referenda o voľbách

 • 5. apríla 2021 at 15:02
  Permalink

  Zaťažkávacia skúška pre prezidentku a Ústavný súd . Ako spievala Marta Kubišová v novembri 89 o tom , že „vláda se do rukou lidu navrací “ . No také horké to asi nebude vláda oligarchie to iste zvládne , ešte aby tu vládol ľud . hahaha

  Reply
 • 5. apríla 2021 at 16:58
  Permalink

  To by tak len vyzeralo, aby si americký protektorát len tak, mirnyx- dirnyx usporadúval nejaké referendá bez súhlasu vrchnej zemskej protektorky. Naša pani“ smetisková soros excelencia“ dostane presné inštrukcie. A ústavný súd? To je banda kiskoidov dosadená touto vládnucou chuntou, a je nám v podstate k ničomu, pretože „táto krajina“ je len krajina(protektorát US) a so štátom nemá nič spoločné. Stačil rok vládnutia a sme tam, kde sme. Aj Slovenský štát v roku 1939 mal za Tisa väčšiu suverenitu. Mal totiž menej zapredancov.

  Reply
 • 5. apríla 2021 at 18:18
  Permalink

  Super, len tak ďalej do minimálne 500 tisíc.
  Tiež si myslím, že znalci budú skúmať každý podpis 2-krát. Treba ešte podojiť štátny rozpočet. Nespoliehať sa na tých bezcharakterných zapredancov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *