SMER-SD: „S veľkou pozornosťou sledujeme, čo vyvedie pani ministerka Milanová, ktorá hovorí o tom, že treba urobiť určité úpravy Ústavy SR, ktoré majú garantovať novinárom na Slovensku beztrestnosť,“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 21. januára (TASR) – Opozičný Smer-SD žiada prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby venovala väčšiu pozornosť podpisovaniu zákonov z dielne poslancov vládnej koalície. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico. „Máme pocit, že pani prezidentka s takou ľahkosťou tieto zákony podpisuje,“ zdôraznil.

Parlament podľa jeho slov prijíma zákony, ktoré hrubo porušujú ľudské práva a zabezpečujú netransparentnosť pri nakladaní s verejnými zdrojmi. „Pokiaľ budeme vidieť v Národnej rade (NR) SR v prvom čítaní veci, ktoré sú neprijateľné a v príkrom rozpore s programovým vyhlásením vlády a ktoré narážajú na iné právne predpisy, budeme na to včas prezidentku upozorňovať,“ dodal.

Smer-SD má výhrady k tomu, ako minulý týždeň NR SR schvaľovala osem novelizácií zákonov v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Fico v tej súvislosti poukázal na novelizáciu zákona o službách zamestnanosti a zákona o verejnom obstarávaní, ktorá sa dotkla priameho rokovacieho konania. „Doteraz platilo, že ak verejný obstarávateľ oslovil viacerých, ktorí by mohli dodať tovary alebo služby, neúspešní mali právo podať námietky. Všetko zrušili,“ zdôraznil. Podľa Fica tým poslanci zlikvidovali kontrolu trhu.

Predseda Smeru-SD ocenil, že OĽANO vo štvrtok stiahlo novelu zákona týkajúcu sa odvolávania vedúcich odborov okresných úradov. „S veľkou pozornosťou sledujeme, čo vyvedie pani ministerka kultúry (Natália-pozn. TASR) Milanová, ktorá hovorí o tom, že treba urobiť určité úpravy Ústavy SR, ktoré majú garantovať jednej kategórii ľudí na Slovensku beztrestnosť,“ upozornil. Rezort kultúry má v pláne ústavnú ochranu novnárov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “SMER-SD: „S veľkou pozornosťou sledujeme, čo vyvedie pani ministerka Milanová, ktorá hovorí o tom, že treba urobiť určité úpravy Ústavy SR, ktoré majú garantovať novinárom na Slovensku beztrestnosť,“

 • 22. januára 2021 at 8:18
  Permalink

  K tej ochrane novinárov si dovolím dva citáty:

  „Sloboda tlače! Máme toľko zákonov na ochranu slobody tlače, a ani jeden trochu spoľahlivý zákon na ochranu ľudí pred tlačou.“ (Mark Twain: Collected Tales, Sketches, Speeches, and Essays, Volume 1: 1852-1890”, p.726).

  „Slobodná tlač môže byť dobrá alebo zlá, ale je nepochybné, že tlač bez slobody môže byť len zlá.“ (Albert Camus, Resistance, Rebellion and Death, 1960).

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *