Starosta Branislav Becík: (audio) Nech sa mi Matovič nevyhráža!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Starosta obce Dvory nad Žitavou, Branislav Becík, ktorý sa vzoprel vláde a verejne jej vypovedal poslušnosť odmietnutím sa ďalej podieľať na testovaní, v relácii rádia InfoVojna narovinu povedal o chaose, ktorý vláda svojimi nariadeniami spojenými s testovaním, nie len do samospráv, ale celkovo do spoločnosti priniesla.

Becík poukazuje na jednu zásadnú vec. Rozdiel medzi starostom alebo primátorom a premiérom je ten, že starosta je volený priamo, narozdiel od predsedu vlády, ktorý vzíde z vôle poslancov. Preto Becík tvrdí, nech sa mu takýto človek ako Matovič nevyhráža. Ďalej sa pýta, kde v tomto prípade je generálny prokurátor, minister vnútra, prípadne ministerka spravodlivosti.

Aj napriek tomu, že Matovič chce zákonom prikázať samosprávam, aby konali podľa jeho priania a to prostedníctvom nariadení hlavného hygienika Jána Mikasa sa Becík s moderátorom zhodli, že to celé je dôkaz toho ako predseda vlády Igor Matovič, ani netuší ako funguje štát.

Podľa Becíka k opatreniam by sa mali vyjadrovať odborníci. „My tu skutočne nie sme na to, aby my starostovia a primátori sme počúvali tlačovku, väčšinou večer hodinu-hodinu a pol, na druhý deň si dve hodiny voláme medzi sebou a lúštime dopodrobna, čo to vlastne bolo povedané“ dodal Becík a odvoláva sa na to, že aj člen vlády, minister Krajniak v televíznej relácii k opatreniam a schváleným pravidlám povedal „nepýtajte sa ma na to, lebo ani ja tomu nerozumiem.“

Neskôr prišla reč aj na ceny, za ktoré štát nakúpil ochranné pomôcky a ktoré následne, takmer trojnásobne sú predávané samosprávam. Podľa neho ide o „biznis“. Tejto téme sa venoval na svojej faceboovej stánke aj poslanec SMER-SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický, ktorý na tento problém poukazoval.

Starosta Becík nabáda, aby vláda dávala priestor odborníkom, aby vláda konečne začala robiť to, od čoho tu je „nech vládne, pochybujem, že zase budú vládnuť, ale nech sa venujú skutočne tomu, čomu sa majú. Ja som neraz vyzval aj ministra Mičovského. Ja som ho napríklad ani raz nevidel na nejakej pandemickej komisii. Čo tento človek robí?“ otvorene sa vyjadril starosta obce Dvory nad Žitavou.

Neschopnosť ministra Mičovského potvrdzuje aj včerajšia tlačová beseda strany SMER-SD, kde podobne ako Becík poukazoval aj Robert Fico, že pod vedením ministra Mičovského dochádza k definitívnemu rozvratu poľnohospodarstva a potravinárstva.

Zdroj: www.infovojna.sk, FB Ladislav Kamenický, FB SMER-SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Starosta Branislav Becík: (audio) Nech sa mi Matovič nevyhráža!

 • 10. februára 2021 at 11:23
  Permalink

  Ten, kto plní rozumné nariadenia, je rozumný;
  ten, kto plní nerozumné nariadenia, je nerozumný;
  ten, kto odmieta plniť nerozmuné nariadenia, je ROZUMNÝ.

  KRÁĽ MÁ OSLIE UŠI !!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *