Strana SMER-SD aj pani Lučanská vyzvali na vyvesenie čiernej vlajky na ministerstve

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 2. januára (TASR) – Ministerstvo vnútra by malo zabezpečiť vyvesenie čiernej vlajky na svojej budove, ale aj budove Policajného zboru, na pamiatku zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského. Vyzýva k tomu opozičná strana Smer-SD. Vyvesenie vlajky si želá aj manželka Martina Lučanská.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti vysvetlil, že ministerstvo nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách vzhľadom na okolnosti prípadu. Rovnako nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

„Príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru,“ dodal Mikulec.

Vyšetrovanie trestnej veci, v ktorej bol obvinený aj Lučanský, je podľa ministra vykonávané zákonným spôsobom, pod dozorom príslušného prokurátora, preskúmavané aj rozhodovacou činnosťou súdov. „Vedené je na základe množstva dôkazov, ktoré sa vyhodnocujú jednotlivo a aj v celku, priebežne sa zabezpečujú ďalšie dôkazy a podklady do spisu. Vyšetrovateľ žiadnym spôsobom neobmedzoval styk obvineného s rodinnými príslušníkmi, príslušná žiadosť o umožnenie návštevy vyšetrovateľovi doteraz doručená nebola,“ uviedol.

Vdova po Lučanskom kritizovala tiež prítomnosť „Mikulcovho komanda“ počas jej posledného stretnutia s manželom. „Je štandardným postupom, keď v nemocnici dohliadajú na hospitalizovaného väzobne stíhaného príslušníci Policajného zboru,“ odpovedal minister.

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel v stredu (29. 12. 2020) po tom, čo sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Strana SMER-SD aj pani Lučanská vyzvali na vyvesenie čiernej vlajky na ministerstve

 • 2. januára 2021 at 20:15
  Permalink

  Navrhnúť poslancom, aby vyrobili tričká s tvárou generála Lučanského.
  A chodiť v nich do parlamentu, aby tie hyeny mali stále na očiach tvár svojej obete.

  Reply
 • 2. januára 2021 at 20:39
  Permalink

  Česť jeho pamiatke!

  pripomína mi to jedného pána – viď link:
  https://www.youtube.com/watch?v=tvmYmujPXKs

  Myslím, že na Slovensku sme už v stave takej zvláštnej … vojny alebo predprevratu (?!?) …
  Myslím, že veľa policajtov odchádza do výsluhového a tí porozprávajú …
  Myslím, že sa arogancia vlády bude stupňovať (aj keď sa má vraj má na objednávku udržať aspoň do jari … písal o tom Juraj Draxler)
  Poväčšine súhlasím so zhodnotením tejto situácie od Eduarda Chmelára, avšak vyčítam mu jeho malú akčnosť … politika musí byť aj o akčnosti … keby neboli vystrelili z Aurory v 1917 nikdy by tam nebola revolúcia …
  Dnes tá akčnosť má inú podobu, viď posledné prezidentské voľby … ale vždy je o masovej podpore a burcovaní … Ja sa bojím, že len burcovanie k referendu je dnes už málo …

  Reply
 • 2. januára 2021 at 22:55
  Permalink

  Snad tato událost bude tolik potřebným bodem zlomu v tragickém vývoji slovenské politiky po posledních volbách.
  1) Strany SMER a HLAS snad zapomenou na všechny křivdy a spory a společně zabojují za úspěch referenda o předčasných volbách.
  2) Snad se pozitivně projeví spontánní lidskost v souvislosti s uctěním památky pana generála Lučanského
  3) snad to napomůže posunu celkově ve veřejném mínění, které se ještě více posune k negativnímu vnímání současné vládní garnitury
  4) Může z toho být „Kuciakiáda“ v opačném gardu s tím, že tato bude cennější spontaneitou zdola v protikladu k zaplacenému komparsu „Slušného“ Slovenska
  5) napomoci může řada dílčích jednotlivých symbolů i detailů. Pozitivními hrdiny osudové doby může být jistě i paní Lučanská (pohledná sympatická dáma tolik protikladná k „ožralce“ Kušnírové). I když ta samozřejmě nebude mít žaludek na to předvádět se v politických hrách.

  Dovoluji si ještě připojit docela zajímavé hodnocení docenta Valenčíka:
  https://radimvalencik.pise.cz/8810-ved-sme-vsetci-slovaci.html
  Hlavně zajímavé vysvětlení toho, proč zrovna na Slovensku – ve srovnání s ČR, případně i jinými zeměmi – došla situace až takto tragicky daleko.

  Reply
 • 2. januára 2021 at 23:29
  Permalink

  Nechcem skĺznuť k paranoi ale mne z toho vychádza nasledovné:
  1. Slovensko je pre niekoho zaujímavé (myslím tým niekoho z EU (najmä Nemecko), al. USA)
  2. Ide tu o uplatnenie niečoho čo bolo uplatnené voči Juhoslávii – nie síce lietadlové bomby ale ich iná forma – hybridná/mediálna a pod. (To že to momentálna vládna garnitúra úplne spackala je jasné, čo bude nasledovať je viac menej jasné … )
  3. Čo je cieľom? Oligarchovia v post socialistických krajinách by mali extra spozornieť….

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *