ŠÚ SR: Zamestnanosť sa v októbri zvýšila len vo vybraných trhových službách

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 11. decembra (TASR) – Zamestnanosť sa v októbri zvýšila len vo vybraných trhových službách, v ostatných odvetviach došlo k medziročnému poklesu, negatívny vývoj sa naďalej najviac prejavil v ubytovacích a stravovacích službách. Priaznivejší bol vývoj miezd, pokles zaznamenali len v ubytovaní a v stavebníctve. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Zamestnanosť sa v októbri 2020 v porovnaní s októbrom 2019 zvýšila len vo vybraných trhových službách, aj to len mierne o 0,6 %. Klesla v ubytovaní o 21,3 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 9,4 %, stavebníctve o 8,3 %, priemysle o 6 %, veľkoobchode o 5,1 %, maloobchode o 2,3 %, doprave a skladovaní o 2 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 1,8 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,1 %.

V priemere za desať mesiacov roka 2020 v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019 vzrástla zamestnanosť len v informačných a komunikačných činnostiach o 3,4 %. Znížila sa v ubytovaní o 11,9 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 7,4 %, priemysle a stavebníctve zhodne o 5,6 %, maloobchode o 3,7 %, veľkoobchode o 3,6 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 2,2 %, vybraných trhových službách o 1,3 % a v doprave a skladovaní o 0,7 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *