Súhrn medzinárodného spravodajstva – 18. januára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

SYDNEY – Napriek rozbiehajúcemu sa očkovaniu proti novému druhu koronavírusu je nepravdepodobné, že by Austrália tento rok otvorila svoje hranice pre cestujúcich zo zahraničia. Pre verejnoprávnu televíziu ABC News to v pondelok uviedol tajomník ministerstva zdravotníctva Brendan Murphy.

PEKING – V Číne pribudlo v nedeľu, šiesty deň po sebe, viac ako 100 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Za 17. januára bolo hlásených celkovo 109 nových prípadov, čo je rovnaký počet ako predchádzajúci deň.

WASHINGTON – USA v nedeľu prostredníctvom ministra zahraničných vecí Mikea Pompea „dôrazne odsúdili“ zatknutie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného po jeho návrate do Ruska z Berlína. „S vážnym znepokojením konštatujeme, že jeho zadržanie je najnovším z radu pokusov umlčať Navaľného a ďalších opozičných činiteľov a nezávislé hlasy, ktoré sú kritické voči ruským orgánom.“

RIO DE JANEIRO – V Brazílii sa v nedeľu začalo očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Stalo sa tak hneď po tom, ako regulačný úrad Anvisa vydal povolenie pre núdzové použitie dvoch vakcín – od britsko-švédskej farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca a čínskej firmy SinoVac (vakcína CoronaVac).

WASHINGTON – Spoločnosti Virgin Orbit miliardára Richarda Bransona sa v nedeľu podarilo na druhý pokus úspešne vypustiť na obežnú dráhu okolo Zeme svoju malú raketu LauncherOne. Raketa bola vypustená nad Tichým oceánom z krídla upraveného Boeingu 747-400, ktorý vzlietol z letiska Mojave Air and Space Port ležiaceho severne od Los Angeles.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *