Súhrn medzinárodného spravodajstva – 6. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

VALDOSTA – Americký prezident Donald Trump na prvom povolebnom zhromaždení znovu zopakoval svoje tvrdenia, že víťazstvo v amerických prezidentských voľbách mu ukradli. Zhromaždenému davu vo Valdoste v štáte Georgia povedal, že aj tak nakoniec zvíťazí.

      NEW YORK – Kostol v štvrti Dolný Manhattan, v ktorom sa nachádza newyorský zvon slobody, zničil v sobotu skoro ráno rozsiahly požiar, píše agentúra AP.

      BETLEHEM – Iba pár desiatok ľudí sa v sobotu večer zúčastnilo na tradičnom rozsvietení vianočného stromčeka v predjordánskom Betleheme, kde sa podľa evanjelií narodil Ježiš Kristus. Udalosť, ktorá každoročne priláka tisíce ľudí, poznačili opatrenia proti šíreniu koronavírusu, informuje agentúra AP.

      VATIKÁN – Pápež František po finančných škandáloch, vrátane prebiehajúceho interného vyšetrovania korupcie, zmodernizoval finančnú spravodajskú jednotku boja proti praniu špinavých peňazí Svätej stolice, informovala agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľov Vatikánu.

      PEKING – Počet obetí nehody v uhoľnej bani na juhozápade Číny v dôsledku otravy oxidom uhoľnatým stúpol na 23, informovala v nedeľu agentúra DPA po skončení záchranných akcií.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *