Turecko: Prezident Erdogan navštívi Azerbajdžan

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Istanbul 3. decembra (TASR) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navštívi v dňoch 9. a 10. decembra Azerbajdžan, ktorý je spojencom Turecka. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na prezidentskú kanceláriu.

Tá podrobnosti o návšteve zatiaľ neposkytla. Erdogan sa však podľa AFP má stretnúť s azerbajdžanským prezidentom Ilhamom Alijevom.

V Azerbajdžane sa 10. decembra uskutoční veľká vojenská prehliadka. Nie je však isté, či sa na nej bude prítomný aj Erdogan.

Turecko je regionálnym spojencom Azerbajdžanu a podporuje jeho nároky na Náhorný Karabach. Bude to prvá návšteva predstaviteľa zahraničnej krajiny v azerbajdžanskom hlavnom meste Baku od uzavretia prímeria v Náhornom Karabachu.

Konflikt v Náhornom Karabachu si vyžiadal asi 30.000 obetí na životoch. Ťažké boje v tejto oblasti prepukli opäť 27. septembra. Lídri Arménska, Azerbajdžanu a Ruska podpísali 9. novembra spoločné vyhlásenie o úplnom zastavení bojových akcií v tejto oblasti. Dokument počíta s tým, že na dodržiavanie prímeria budú dohliadať ruské jednotky.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *