ÚRSO: Ceny za distribúciu plynu pre priemyselných odberateľov klesnú o 3,87 %

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. decembra (TASR) – Cena za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu pre veľkých priemyselných odberateľov sa od začiatku budúceho roka zníži priemerne o 3,87 %. V utorok o tom informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Úrad zároveň potvrdil už zverejnené zníženie cien plynu pre domácnosti.

ÚRSO vydal cenové rozhodnutie pre SPP – distribúcia, a. s., ako dominantného prevádzkovateľa distribučnej siete a určil mu nové tarify, ktoré bude uplatňovať za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu pre tarifné skupiny, do ktorých sú zaradení priemyselní odberatelia plynu. „Úrad rozhodol o znížení ceny za distribúciu plynu pre priemyselných odberateľov, nakoľko tie sa v minulosti dlhodobo nemenili, a to napriek výraznej zmene ekonomických parametrov,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

V prípade malých odberateľov úrad zároveň potvrdil svoje predpoklady, podľa ktorých budú mať v budúcom roku lacnejší plyn všetky slovenské domácnosti. Napríklad tie, ktoré vykurujú plynom, môžu ročne usporiť až 125 eur. Domácnosti, ktoré používajú plyn na ohrev vody, ušetria približne 60 eur. Tie, ktoré plyn využívajú len na varenie, usporia približne dve eurá za rok

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *