USA: Blinken vyzval na zastavenie prenasledovania opozície v Rusku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Washington 14. marca (TASR) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vyzval v sobotu na ukončenie „prenasledovania nezávislých hlasov“ po zatknutí približne 200 opozičných politikov a komunálnych poslancov v Rusku. Informovala o tom agentúra AFP.


      Zatiaľ čo ruská polícia rozpúšťa opozičné protesty bežne, hromadné zatýkanie komunálnych poslancov na konferencii doposiaľ nemalo obdobu.


      „Žiadame zastavenie prenasledovania nezávislých hlasov,“ napísal Blinken na Twitteri po tom, ako ruské úrady „pritiahli skrutky“ voči kritikom Kremľa pred parlamentnými voľbami. Poznamenal, že „ruská vláda zadržala takmer 200 komunálnych vodcov a politikov, vrátane politických aktivistov Vladimira Kara-Murzu a Julije Galaminovej, z pochybných dôvodov“.


      Predstavitelia z viac ako 50 ruských regiónov sa zišli v sobotu v Moskve, aby diskutovali o parlamentných a komunálnych voľbách naplánovaných na september. Jeden z organizátorov stretnutia Andrej Pivovarov v rozhovore pre AFP z policajnej stanice povedal, že účastníci fóra boli zadržaní, pretože úrady sa domnievali, že konferenciu organizovalo hnutie Otvorené Rusko, ktoré založil bývalý ropný magnát Michail Chodorkovskij.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “USA: Blinken vyzval na zastavenie prenasledovania opozície v Rusku

 • 14. marca 2021 at 21:38
  Permalink

  A čo opozícia v USA???

  Reply
 • 15. marca 2021 at 13:02
  Permalink

  Ja zasa vyzývam Blinkena, aby prestal žmurkať a dohovoril kolegom Démon-ratom, aby prestali prenasledovať USA Patriotov, Kresťanov a tých čo boli na návšteve Kapitolu,6.januara 2021, z ktorých 400 nezakonne obvinil a súdi nezvolený Bidenov rezim komunistov,liberalov a zbytku ĺavého fašizmu! Svet ich tak “ iluje“ že všade sa oplotili, ako v centre Bratisla y ich CIA ambasáda pre farebné revolucie!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *