Uskutoční sa stretnutie, ktorého hlavným bodom bude hystéria okolo Ruska a Číny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Blinken sa na budúci týždeň stretne s diplomatmi z NATO a s Von der Leyenovou

      Brusel 19. marca (TASR) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken sa na budúci týždeň v Bruseli zúčastní na dvojdňovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO a stretne sa aj s predstaviteľmi EÚ. Uviedla to v piatok agentúra Reuters.


      Blinken sa prvýkrát od zvolenia do funkcie zúčastní na ministerskom stretnutí Severoatlantickej aliancie (23-24.3). Diplomati zo spojeneckých krajín budú v bruselskom sídle Aliancie rokovať o navrhovaných reformách a budúcnosti tejto organizácie, o obavách, ktoré pramenia z aktivít Ruska a Číny, ale aj o kybernetickej bezpečnosti a následkoch klimatickej zmeny na aktivity NATO.


      Blinken využije svoj pobyt v Bruseli aj na stretnutie s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom.


      Nový šéf americkej diplomacie hovoril už vo februári s  ministrami zahraničných vecí EÚ – na rokovania Rady EÚ pre zahraničné veci sa však pripojil iba na diaľku, formou videokonferencie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *