V.Bilčík obvinil M.Radačovského a stranu SMER-SD, že šíria kusé informácie a konšpirácie o zosnulom M.Lučanskom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Brusel/Bratislava 5. februára (TASR) – Na pôde Stálej monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva (DRFMG) sa v piatok uskutočnilo vypočúvanie za zatvorenými dverami o okolnostiach samovraždy bývalého policajného prezidenta SR Milana Lučanského. Inicioval ho slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu-OD) ako stály člen monitorovacej skupiny. Informoval o tom v tlačovej správe.

Na vypočúvaní sa zúčastnili ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí), štátny tajomník ministerstva kultúry SR Radoslav Kutaš a Tomáš Čitbaj, predseda komisie vyšetrujúcej smrť Milana Lučanského.

Bilčík, ktorý je v EP členom frakcie európskych ľudovcov (EPP), v tejto súvislosti vyzval europoslanca a právneho zástupcu Lučanského rodiny Miroslava Radačovského (skupina Nezaradených), ako aj politickú stranu Smer-SD, aby z tejto „osobnej tragédie prestali vytĺkať politický kapitál a nevyvolávali vášne v slovenskej verejnosti kusými informáciami alebo konšpiráciami“.

Europarlament pripravil k úmrtiu bývalého policajného prezidenta podrobný nezávislý rešerš, ktorý majú k dispozícii všetci europoslanci v stálej monitorovacej skupine. „Europoslanci všetkých európskych politických skupín sú tak informovaní o detailoch prípadu a dnes mali možnosť pýtať sa Tomáša Čitbaja a Márie Kolíkovej na akékoľvek nejasnosti, ktoré by mali ohľadom smrti Milana Lučanského,“ vysvetlil Bilčík. „Som rád, že zástupcovia Slovenska odpovedali na otázky europoslancov a sú pripravení ďalej komunikovať s europarlamentom o vyšetrovaní osobnej tragédie Milana Lučanského,“ dodal.

Európsky parlament podrobne a dlhodobo sleduje situáciu týkajúcu sa právneho štátu a spravodlivosti na Slovensku. Stála monitorovacia skupina DRFMG vznikla po vraždách investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Skupina EP pozorne sleduje aj nové informácie o práci vyšetrovacej skupiny, ktorú v súvislosti so smrťou bývalého policajného prezidenta zriadila Kolíková.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “V.Bilčík obvinil M.Radačovského a stranu SMER-SD, že šíria kusé informácie a konšpirácie o zosnulom M.Lučanskom

 • 5. februára 2021 at 15:34
  Permalink

  Keď sú v kolúznej väzbe psychicky mučení ľudia, keď si v zúfalstve siahajú na život, prípadne im niekto siahne na život, tak to nie je osobná, to je celospoločenská tragédia. Keď sa prokurátori vyjadrujú štýlom „budete srať krv“, tak je to celospoločenská tragédia. Smer FAŠIZMUS!
  SPOLU s fašizáciou Slovenska?

  Reply
 • 5. februára 2021 at 17:46
  Permalink

  Pán Bilčík mohol komisii ešte ponúknuť, že im v rámci sankcií voči Rusku Kolíková s Lipšicom na mesiac uskladní v Prešovskej väznici aj Navaľného.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *