V čase pandémie si Naď robí stámilionové nákupy pre armádu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 21. marca (TASR) – Opozičná strana Smer-SD kritizuje stámiliónové nákupy Ministerstva obrany (MO) SR v čase pandémie. Za škandál označuje aj zapojenie armády do celoplošného testovania. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) by mal podľa nej zlepšiť komunikáciu s verejnosťou. Pozitívne hodnotí vytvorenie novej obrannej stratégie. Hovorca strany Ján Mažgút to uviedol pre TASR v hodnotení prvého roka ministra vo funkcii.


      V čase pandémie by mala mať vláda podľa Smeru iné priority ako nákupy vojenskej techniky. Strana poukazuje na to, že ľuďom chýba základná pomoc, podniky krachujú a nemocnice sú takmer na hrane svojich kapacít. „Ministerstvo obrany by si masívne nákupy malo odpustiť a peniaze majú ísť jednoznačne ľuďom,“ uviedol Mažgút.


      Za jediné pozitívum označila strana fakt, že bola vytvorená nová obranná stratégia. „O to väčšia škoda je, že je z nej cítiť jednostrannosť a povrchnosť. Využitiu moderných technológií v budúcnosti je napríklad venovaných len pár riadkov,“ poznamenal Mažgút.


      Komunikácia ministra Naďa s verejnosťou by sa mala podľa Smeru jednoznačne zlepšiť. „Nazývať demonštrujúcich ľudí opicami, bitkármi, extrémistami a psychopatmi je jednoznačne pod úroveň ministra obrany. Uráža tým obyčajných ľudí za názor, čo je neakceptovateľné,“ argumentoval Mažgút. Vzhľadom na arogantné a namyslené pôsobenie nemôže podľa hovorcu minister Naď očakávať veľkú dôveru ľudí. Strana žiada tiež zastavenie „šafárenia s peniazmi daňových poplatníkov“ na ministerstve obrany.


      Prioritou do budúcnosti by mala byť podľa opozičnej strany užšia obranná spolupráca s partnermi z V4 a Európskej únie. „Dôležitá je taktiež spolupráca s vedeckou komunitou, aby bola armáda schopná čo najskôr využívať moderné technológie a oveľa menej ohrozovať životy slovenských vojakov,“ dodal hovorca.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “V čase pandémie si Naď robí stámilionové nákupy pre armádu

 • 21. marca 2021 at 19:32
  Permalink

  Veď preto tam bol tento US-riťolez dosadený Globsecom. Len neviem načo bude našej bojaneschopnej armáde tá technika. Na stráženie makových polí pre CIA v Afganistane im stačia aj malorážky.

  Reply
  • 21. marca 2021 at 20:10
   Permalink

   Keď sa boja o životy slovenských vojakov, možno majú s nimi iné plány ako stráženie makových polí.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *