V koalícií sú čoraz väčšie rozbroje, J. Bittó Cigániková kritizuje Krajčího, poslanec Patrick Linhart (Sme rodina) zas núdzový stav

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 15. februára (TASR) – Predsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) kritizuje ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) za nové znenie vyhlášky k zákonu o umelom prerušení tehotenstva. Tá by od začiatku marca ženám nad 40 rokov neumožňovala, aby podstúpenie umelého prerušenia tehotenstva bolo hradené zo zdravotného poistenia. Na legislatívnu úpravu poukázala ako prvá Simona Petrík z mimoparlamentnej strany Spolu.

Podľa koaličnej poslankyne Bittó Cigánikovej by sa Krajčí mal „konečne prestať venovať vnucovaniu svojho náboženského presvedčenia celému Slovensku“. Naopak, podľa jej slov by sa mal začať venovať riešeniu problémov s ochorením COVID-19. „Medzičasom je totiž v tejto otázke najneúspešnejším ministrom na svete,“ uviedla na sociálnej sieti.

Koaličný poslanec Národnej rady (NR) SR Patrick Linhart (Sme rodina) vyhlásil, že nepodporí predlžovanie núdzového stavu v parlamente. Uviedol to v stanovisku, ktoré v pondelok zaslal TASR. Hovorí o nezmyslenom predlžovaní núdzového stavu, kritizuje „zle zvládnutú“ komunikáciu vlády i spory v koalícii. Dodal, že viac nebude podporovať chaoticky a narýchlo prijímané opatrenia, pokiaľ „nebude vypočutý hlas poslancov“.

„Nebudem hlasovať za nezmyselné predĺženie núdzového stavu a som za otvorenie maloobchodov a za okamžité 100-percentné finančné odškodnenie živnostníkov. Vláda si nebude robiť z poslancov tlačidlá,“ uviedol Linhart s tým, že poslanci majú usmerňovať a kontrolovať vládu. Namieta nedostatočnú a zle zvládnutú komunikáciu s občanmi, hádky v koalícii či „opozičnú politiku“ niektorých kolegov.

Podotkol, že kým v supermarkete sa môžu predávať napríklad kvety, lokálne kvetinárstva musia mať pre lockdown zatvorené. Povinné celoplošné testovanie označil za šikanovanie obyvateľov a vyčerpaných zdravotníkov, pričom podľa neho nikto nemá prehľad o dodržiavaní karantény pri pozitívne testovaných. Tvrdí, že čakáme na vakcíny, no nevyužívame iné formy ochrany zdravia. „A čo tak mediálne ľuďom povedať o spôsobe si budovania imunity, čo tak zaviesť všetky iné lieky a možnosti, ktoré zjavne pomáhajú? Kde sú funkčné aplikácie na pozorovanie pohybu ľudí prichádzajúcich zo zahraničia či na prehľad o pozitívne testovaných?“ pýta sa.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *