V súvislosti s udalosťami v Česku zasadne v utorok bezpečnostná rada

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Pavel Neubauer

Bratislava 19. apríla (TASR) – V súvislosti s udalosťami v Českej republike, ktorá vyhostila 18 ruských diplomatov, zvolal premiér Eduard Heger (OĽANO) na utorok 20. apríla Bezpečnostnú radu SR s cieľom vyhodnotiť aktuálne informácie. TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

Český premiér Andrej Babiš a minister vnútra a zahraničných vecí a vicepremiér Jan Hamáček v sobotu (17. 4.) večer oznámili, že Česká republika vyhostí 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb. Na opustenie ČR dostali 48 hodín. Vyhostenie súvisí s výbuchom muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014, do ktorého boli zrejme zapojení ruskí agenti.

Podporu Českej republike vyjadrili prezidentka SR Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger (OĽANO) aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS).

Rusko ako odvetu oznámilo vyhostenie 20 zamestnancov ambasády Českej republiky v Moskve.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “V súvislosti s udalosťami v Česku zasadne v utorok bezpečnostná rada

  • 19. apríla 2021 at 20:38
    Permalink

    Doporučoval by som našim dementom na schôdzi „zákonom zblbného zboru “ prijať uznesenie, že všetci rodinní príslušníci poslancov tejto tupej koalície nastúpia do prvej línie k hraniciam Donecka a Luhanska , chrániť Americké záujmy . Vrátene pani smetiskovej excelencie, Leška, Šimenčku ,Mesežnikova , Demeša ,Mikloša a podobných dementov. Mohli by ich ich podporiť ešte naše televízne a divadelné „celé v riti“. Naša Rusofóbna Televízia Slovenska ich v tom podporí extra dokumentom, ktorý bude mať rekordy v sledovaní a bude ho vysielať aj CNN.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *