Veci Verejné Romana Michelka: Matovičova lož so Sputnikom V

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Slovensko je v pandemickom rozvrate. Počet nakazených veľmi infekčným britským variantom koronavírusu láme rekordy, v počte úmrtí na 100-tisíc občanov sme dosiahli nelichotivé prvenstvo, počet nakazených napriek mnohotýždennému lockdownu neklesá. V tejto situácii je jasné, že niečo treba robiť.

Treba zdôrazniť, že na prekrytie fatálnych zlyhaní vlády sa s občanmi hrá nečistá hra z viacerých strán. Prvú partiu s ruskou vakcínou Sputnik V rozohral sám premiér Igor Matovič. Uvedomujúc si svoj neúspech na všetkých frontoch, pokúsil sa vylepšiť si svoje veľmi pošramotené meno insitnou anketou, v ktorej sa pýtal občanov, čo si myslia o objednaní ruskej vakcíny. Cieľ bol jasný: zabrzdiť raketový pád svojich preferencií a zaloviť vo vodách opozičných strán, ktoré, na rozdiel od koalície, zväčša nie sú rusofóbne.

Na to , aby odviedol pozornosť od tristnej reality, potrebuje nejakého užitočného idiota, ktorý mu na jeho hru skočí. No a tým povestným užitočným idiotom sa stala „pyšná princezná“ Veronika Remišová. Veronika Remišová svoju politickú genetiku nezaprie. Pravá ruka Andreja Kisku, ktorého najväčším snom bolo dotiahnuť základne NATO na územie Slovenska či priamo do Popradu, nesklamala. Samozrejme, odmietnutie ruskej vakcíny takto priamočiaro a hrubozrnne sa aj s ohľadom na pandemickú situáciu nehodí, preto treba prísť s nejakou prijateľnou legendou. No a tou sa stala skutočnosť, že ruská vakcína Sputnik V dodnes nie je zaregistrovaná v Európskej liekovej agentúre. Zo svojej roly vyskočila len vtedy, keď konštatovala, že ak by sme pripustili očkovanie ruskou vakcínou, znamenalo by to, že robíme pokusy na ľuďoch.

Vráťme sa však k megafarizejstvu premiéra Igora Matoviča. Včera počas rokovania vlády zohral „majstrovskú“ hereckú etudu. Pre tlačovku prerušil rokovanie vlády, no a pri dokonale zahranom sklamaní a pobúrení oznámil, že Slovensko ruskú vakcínu nekúpi, lebo tento nákup vetovala najmenšia a najslabšia koaličná strana ZA ĽUDÍ. Pre menej kritických ľudí krásne zohraté divadielko: Igor Matovič je ten dobrý, čo sa bije za ľudí a podlí rusofóbni partneri jeho bohumilé úsilie stopnú. Aká je však realita? Tak predovšetkým, žiadne právo veta nemôže nákup vakcíny ohroziť. Iste, nákup vakcín nebol v programovom vyhlásení vlády, takže v takomto prípade rozhoduje väčšina. A tú, ako vieme, premiér Igor Matovič má a dokonca ju má pohodlnú v pomere štrnásť hlasov za, dva hlasy proti. O čo teda ide? Zase len o klamstvo voličom.

Igor Matovič znova rozohráva podlú a cynickú hru, v ktorej s obrovskou radosťou masívne klame voličov. Všetky karty má totiž v rukách a len na ňom záleží, či Slovensko bude alebo nebude mať dostatok vakcín. Ale prečo to znova politicky nevyužiť a znova neoklamať občanov vo svoj prospech, predovšetkým, ak absolútna väčšina médií interpretuje tento pseudokonflikt podľa jeho zámerov?!

Peter Pellegrini vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby odvolala vládu a menovala do predčasných volieb vládu odborníkov, rozumej úradníckú vládu. Pekne sa to počúva, ale je to mimo akýkoľvek ústavných kompetencií. Prečo to teda Peter Pellegrini robí? Asi predpokladá, že ľudia tomu nerozumejú a vyvoláva tak v nich vyvoláva nereálne očakávania. Lož má však krátke nohy a toto mu veľmi nepomôže.

Miroslav Kollár (ZA ĽUDÍ ) odišiel z koalície, Martin Čepček (OĽANO) je, predpokladám, tiež na odchode a asi sa k nim pridá aj Ján Benčík, tiež zo ZA ĽUDÍ. Polčas rozpadu dostáva jasné kontúry. Alebo aspoň strata ústavnej väčšiny je na dohľad. Konečne hádam prvé náznaky svetla na konci tunela.

Poslanec Tomáš Taraba s pomocou advokátskej kancelárie Jána Čarnogurského ml. a Marice Pirošíkovej podáva podnet na Ústavný súd SR ohľadom rozporu vyhlášky hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorá je v zjavnom rozpore s ústavou. Veľmi dôležité a prelomové rozhodnutie Ústavného súdu môže ukázať, akým hrubozrnným spôsobom súčasná vládna kamarila pošliapava elementárne ústavné princípy.

Úprimnú sústrasť rodine zosnulého poslanca Národnej rady SR Ľubomíra Petráka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Veci Verejné Romana Michelka: Matovičova lož so Sputnikom V

 • 21. februára 2021 at 17:45
  Permalink

  Na Sulíka zvalil tisícky mŕtvych za testy.
  Na Remišovú zvalí tisícky mŕtvych za vakcínu Sputnik V.
  Na rád príde Krajči so zodpovednosťou za tisícky mŕtvych za to, že nezabezpečí vakcínu alebo nedal výnimku.

  Reply
 • 21. februára 2021 at 18:13
  Permalink

  Ústava SR je v súčasnosti vláda SR , ktorá má ústavnú väčšinu …..
  a zbytočne teda napr. JUDr. Harabin navrhuje „využiť“ ÚSTAVU napr. aj právnym návrhom, že ak sa mandátov vzdajú viacerí (aby parlament nemal „predpísaných“ 150 poslancov) a čo Ste ani Vy z tzv. reálnych dôvodov neodporúčali,….
  pretože zrejme predpokladáte, resp. aj viete, že nie sme PRÁVNY štát, a že napr poslaneckých platov sa aj tak ani súčasná opozícia nevzdá z osobných, tj. egoistických dôvodov a iba ich iba opäť doplní !

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *