Vláda: Odvolala z funkcie štátneho tajomníka MPSVR B. Ažaltoviča, generálnym tajomníkom služobného úradu ÚV SR sa stane M. Vandrák

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 31. marca (TASR) – Vláda v stredu odvolala z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Borisa Ažaltoviča. Vyplýva to z materiálu, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) dočasne poverený riadením rezortu práce a ktorý vládny kabinet odobril.

Návrh na odvolanie predložil kabinetu na základe žiadosti štátneho tajomníka, ktorý sa rozhodol vzdať funkcie k 31. marcu.

Generálnym tajomníkom služobného úradu Úradu vlády (ÚV) SR sa stane Marek Vandrák. Vládny kabinet ho na svojom stredajšom rokovaní do tejto funkcie menoval dňom 31. marca.

Vláda uplynulý týždeň odvolala z tejto funkcie Zuzanu Cabanovú Holdošovú. Dôvodom bol jej odchod na materskú dovolenku.

Vandrák vyštudoval právo na Masarykovej univerzite v Brne, na rovnakej univerzite získal magisterský titul aj v odbore politológia. V predchádzajúcich rokoch pôsobil ako asistent poslanca Národnej rady SR, manažér kampaní či finančný manažér. Od roku 2020 pôsobil ako generálny štátny radca – riaditeľ odboru na Úrade vlády SR.

Generálneho tajomníka v služobnom úrade vymenúva a odvoláva vláda na návrh vedúceho príslušného ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *