Vláda: Schválila novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MS SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Odstránenie nedostatkov, ktoré vzišli z aplikačnej praxe týkajúcej sa procesu poskytovania dotácií v pôsobnosti Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. Taký je hlavný účel návrhu novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MS SR, ktorou sa mení aj zákon o poskytovaní dotácií v rámci rezortu. V stredu ju schválila vláda.

MS SR v rámci schváleného návrhu vypúšťa kultúrne aktivity z účelov na pridelenie dotácie. A to v súvislosti s presadzovaním, podporou a ochranou ľudských práv a slobôd a predchádzaním všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. „V rezorte Ministerstva kultúry SR existuje dotačný program na podporu kultúry znevýhodnených skupín, do ktorého spadajú práve tieto aktivity,“ argumentuje v dôvodovej správe.

Zároveň navrhuje, aby funkcia člena komisie na vyhodnocovanie žiadostí o poskytnutie dotácie mohla byť odmeňovaná. „Čestnosť funkcie je neudržateľná vzhľadom k tomu, že práca člena komisie si vyžaduje veľa voľného času členov a zasahuje aj do ich pracovného času,“ dopĺňa.

Návrh upravuje aj dôvody zaujatosti v prípade, keď je člen komisie vo vzťahu k žiadateľovi blízkou osobou.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *