Vláda: V prvom polroku 2021 má byť v SR 25 vojenských cvičení

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – V prvom polroku 2021 sa má na území Slovenska uskutočniť 25 vojenských cvičení. Príslušníci Ozbrojených síl (OS) SR sa majú zúčastniť tiež na 44 vojenských cvičeniach mimo SR. Schvaľuje sa tiež vyslanie Ozbrojených síl SR mimo územia SR a prítomnosť zahraničných ozbrojených síl na území SR na základe medzinárodných zmlúv z oblasti kontroly zbrojenia, odzbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti. Vyplýva to z návrhu ministerstva obrany, ktorý v stredu odsúhlasila vláda.

Vládny kabinet odsúhlasil tiež prechod cez územie SR pre ozbrojené sily členských krajín NATO a Partnerstva za mier na účel plnenia ich úloh v súlade s medzinárodnými zmluvami, respektíve v súlade s medzinárodným právom. Podmienkou je predchádzajúce oznámenie a povolenie požadovaného na základe právneho poriadku SR alebo medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná.

Hlavnými cvičeniami, ktoré sa majú konať na území SR, sú Slovenský štít 2021 s účasťou Poľska, Maďarska, Česka a USA, ale aj Combined Effort 2021, spoločné cvičenie slovenských a poľských vojakov, a cvičenie Black Swan 2021 zamerané na plánovanie, vykonanie a koordináciu špeciálnych operácií proti približne rovnocennému protivníkovi. Ďalšími cvičeniami sú cvičenia NATO a bilaterálne či multilaterálne cvičenia. Slovenskí vojaci majú absolvovať tiež cvičenia mimo územia SR, napríklad v Poľsku, Nemecku, Maďarsku či Rumunsku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *