Voľby USA: Časť podujatí v deň inaugurácie Bidena a Harrisovej sa odohrá online

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 16. decembra (TASR) – Zvolený prezident USA Joe Biden a viceprezidentka USA Kamala Harrisová zložia prísahu do úradu 20. januára na schodisku budovy Kapitolu vo Washingtone, ale sprievodné podujatia sa pre pandémiu vyvolanú infekčným ochorením COVID-19 odohrajú zväčša vo virtuálnom priestore. Informovala o tom agentúra Reuters.

Počet pozvaných na inauguračný akt bude obmedzený a bude sa od nich vyžadovať dôsledné dodržiavanie protokolov o ochrane zdravia a bezpečnosti, uviedol výbor, ktorý sa zaoberá plánovaním Bidenovej inaugurácie.

Diskutuje sa aj o návrhu, aby sa všetky osoby, ktoré budú stáť na hlavnom pódiu v blízkosti zvoleného prezidenta – má 78 rokov -, podrobili testom na COVID-19.

Výkonný riaditeľ inauguračného výboru Tony Allen uviedol, že cieľom jeho tímu je pripraviť inauguráciu, ktorá zaistí bezpečnosť ľudí, bude ctiť tradície prezidentského úradu a predstaví návrat administratívy Bidena a Harrisovej k vízii inkluzívnej, spravodlivej a jednotnej občianskej spoločnosti.

Výbor už teraz vyzval verejnosť, aby sa zdržala cesty do Washingtonu na inauguráciu nového prezidenta, ktorá v minulosti zvykla prilákať státisíce ľudí.

Sprievodný program inaugurácie bude z veľkej časti vo virtuálnom priestore, čo Američanom umožní zúčastniť sa na ňom bezpečne, zo svojich domovov

Ďalšie podrobnosti o inaugurácii budú oznámené v najbližších týždňoch, informoval výbor.

Oznámenie o príprave Bidenovej inaugurácie prišlo deň po tom, čo USA prekonali hranicu 300.000 úmrtí na chorobu COVID-19, dodala televízia CNN.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *