Voľby USA: Média: Šéfkou kancelárie viceprezidentky bude Tina Flournoyová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 1. decembra (TASR) – Šéfkou kancelárie novozvolenej viceprezidentky Kamaly Harrisovej bude Tina Flournoyová, ktorá rovnakú pozíciu v súčasnosti zastáva v kancelárii bývalého prezidenta Billa Clintona. Informovala o tom v utorok spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na svoj zdroj.

Flournoyová sa tak pripojí k najmenej dvom ďalším ženám tmavej pleti, ktoré budú v Harrisovej kancelárii zastávať vyššie pozície. Komunikačnou riaditeľkou viceprezidentky bude Ashley Etienneová, niekdajšia riaditeľka komunikácie predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, a Harrisovej hlavnou hovorkyňou sa stane Symone Sandersová, ďalšia poradkyňa Bidenovho volebného tímu.

Ešte než Flournoyová, absolventka práva Univerzity v Georgetowne, začala pracovať pre Clintona, pôsobila ako asistentka prezidenta pre verejnú politiku v odborovej organizácii American Federation of Teachers. V Demokratickej strane zastávala rôzne pozície vrátane poradkyne vtedajšieho šéfa strany Howarda Deana v roku 2005.

Novozvolený americký prezident Joe Biden a viceprezidentka Harrisová sa pri výbere pracovníkov a nominantov do svojej vlády, ktorej sa ujmú 20. januára budúceho roka, snažia zdôrazňovať diverzitu, napísala agentúra AFP. V nedeľu oznámili obsadenie hlavných pozícií v komunikačnom tíme Bieleho domu, ktorý podľa Bidenovho vyhlásenia po prvý raz v dejinách krajiny povedú výlučne ženy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *