Voľby USA: Média: Šéfkou kancelárie viceprezidentky bude Tina Flournoyová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Washington 1. decembra (TASR) – Šéfkou kancelárie novozvolenej viceprezidentky Kamaly Harrisovej bude Tina Flournoyová, ktorá rovnakú pozíciu v súčasnosti zastáva v kancelárii bývalého prezidenta Billa Clintona. Informovala o tom v utorok spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na svoj zdroj.

Flournoyová sa tak pripojí k najmenej dvom ďalším ženám tmavej pleti, ktoré budú v Harrisovej kancelárii zastávať vyššie pozície. Komunikačnou riaditeľkou viceprezidentky bude Ashley Etienneová, niekdajšia riaditeľka komunikácie predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, a Harrisovej hlavnou hovorkyňou sa stane Symone Sandersová, ďalšia poradkyňa Bidenovho volebného tímu.

Ešte než Flournoyová, absolventka práva Univerzity v Georgetowne, začala pracovať pre Clintona, pôsobila ako asistentka prezidenta pre verejnú politiku v odborovej organizácii American Federation of Teachers. V Demokratickej strane zastávala rôzne pozície vrátane poradkyne vtedajšieho šéfa strany Howarda Deana v roku 2005.

Novozvolený americký prezident Joe Biden a viceprezidentka Harrisová sa pri výbere pracovníkov a nominantov do svojej vlády, ktorej sa ujmú 20. januára budúceho roka, snažia zdôrazňovať diverzitu, napísala agentúra AFP. V nedeľu oznámili obsadenie hlavných pozícií v komunikačnom tíme Bieleho domu, ktorý podľa Bidenovho vyhlásenia po prvý raz v dejinách krajiny povedú výlučne ženy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *