Všetci sme v lockdowne, ale ÚVZ schválil presun amerických, chorvátskych a poľských vojsk po našom území hore-dole, absurdné a choré

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 15. januára (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že od pondelka 18. januára do nedele 24. januára je cez územie SR plánovaných deväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. TASR o tom informovala hovorkyňa MO Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Konkrétne pôjde o presun amerických, chorvátskych a poľských vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ uviedla hovorkyňa.

V období od 18. do 24. januára sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Martin – Prešov a späť, Prešov – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Nitra a späť, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Sliač – Zemianske Kostoľany a späť, Trebišov – Viničné a Viničné – Kuchyňa, ako aj železničné presuny na trase Zemianske Kostoľany – Prešov a späť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Všetci sme v lockdowne, ale ÚVZ schválil presun amerických, chorvátskych a poľských vojsk po našom území hore-dole, absurdné a choré

 • 15. januára 2021 at 11:16
  Permalink

  Veľmi dobre premyslené a zabezpečené. Zahnali nás, aby sme „nevideli a nezavadzali“. Veď práve, že sa tu v pozadí dejú veci od ktorých nás treba odpútať. Rekonštrukcia letiska Sliač, nákup radarov z Izraela kompaktibilných s protivzdušnou obranou NATO, reorganizácia súdnictva, ba dokonca už usiluje aj podriadenie samospráv armáde. Už dlhú dobu držia opraty riadenia štátu predseda vlády a minister „obrany“. V rukách šialencov sú už vlastne všetky mocenské a silové zložky. A odpor takmer žiadny. Nekoordinované, bezobsažné protesty, bez efektu a konrétnych cieľov sú hazardom s masovou revolučnosťou ľudí. Čím dlhšie bude tento stav pretrvávať, tým ťažšie bude jeho zvrátenie.

  Reply
 • 15. januára 2021 at 11:21
  Permalink

  Nuž, čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi.

  Ja si dokonca trúfam povedať, že celý tento kolosálny podvod zvaný „pandémia“ nového typu chrípočky a fašistická tyrania s tým spojená, sú iba ďalšími z mnohých pokusov neoliberálnych fašistov o nastolenie totalitnej svetovlády kapitálu.
  Všetci vidíme, že kadejaké tie ich lockdowny a karantény nemajú nijaký reálny efekt a slúžia mocným len na obmedzovanie a porušovanie základných ľudských práv a slobôd. A to v rozsahu, ktorý si politici nedovolili ani v toľkokrát opľúvaných 50. rokoch. Opľúvaných bez znalosti kontextu vtedajšej doby, len z čírej nenávisti voči socializmu a komunistom.

  Občania, držte hubu a krok, zatvorte sa doma, s nikým sa nestýkajte, ale okupanti z NATO sa už po Slovensku špacírovať môžu.

  Aj zhlukovanie sa pubertiakov na demonštráciách v Minsku proti legitímne zvolenému prezidentovi je odrazu dovolené, tam sa isto nenakazia.

  Hlavne, že august 1968 im tááák veľmi prekáža, len by vyvreskovali o „okupácii“.

  No teraz je všetko v úplnom poriadku, všakže? Toto už okupácia nie je…

  Reply
 • 15. januára 2021 at 11:52
  Permalink

  Vlasteneckou reakciu by mali byť blokády ciest autami a ľuďmi. Pod heslom „Okupantov, imperialistov a militaristov tu nechceme“.

  Verím že takéto akcie by mali rastúcu podporu verejnosti ( nie len pasívnu, ale aj aktívnu ), pokiaľ by boli snímané a zverejňované.

  Národ holubičí by sa mal naučiť, že niet väčšej slasti, ako nasierať Ambasádu…

  Reply
 • 15. januára 2021 at 20:39
  Permalink

  Kde sú „hrdinovia“, ktorí počas „okupácie“ v roku 1968 skákali pred tanky?
  Pustili do gatí ?

  Národ holubičí? Len aby z nás holúbkov jastraby nenarobili pierka.

  Reply
 • 16. januára 2021 at 19:07
  Permalink

  Tie US fašistické svine sa tu už ostentatívne premávajú ako doma. Kde sú teraz všetky debokratické mimovládky a bratislavský kaviarenský povaľači. Toto je tá vysnívaná „debokracia“? Koľko ľudí by si dnes dalo odťať tie dva zdvihnuté prsty na námestí v 89 ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *