Vyhovujú „veľkým demokratom“ podobné konflikty? USA sú proti piatkovému stretnutiu BR OSN o konflikte na Blízkom východe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


New York 13. mája (TASR) – Spojené štáty nesúhlasia s mimoriadnym virtuálnym zasadnutím Bezpečnostnej rady OSN o zhoršujúcich sa nepriateľských akciách medzi Izraelom a Palestínčanmi, ktoré sa pôvodne malo konať v piatok. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na diplomatov.


      „Zajtra sa nebude konať zasadnutie BR (OSN),“ uviedol hovorca čínskej delegácie pri OSN, ktorá v súčasnosti rade predsedá.


      „USA nesúhlasili so zajtrajšou videokonferenciou,“ povedal jeden diplomat. Ďalší diplomat zase uviedol, že Spojené štáty chcú, aby sa schôdza odložila až na utorok.


      Takéto stretnutia prostredníctvom videokonferencie si vyžadujú podporu všetkých 15 členov BR OSN.


      USA vo svojich tohtotýždňových vyhláseniach o kríze na Blízkom východe uviedli, že Izrael má právo brániť sa pred raketovými útokmi islamistického hnutia Hamas z palestínskeho pásma Gazy, zároveň však vyzval na deeskaláciu konfliktu.


      Washington tiež vyzval Izrael, aby urobil všetko pre to, aby sa zabránilo civilným obetiam.


       Po prvých dvoch mimoriadnych zasadaniach, ktoré sa tento týždeň konali za zatvorenými dverami, zabránili USA, hlavný podporovateľ Izraela, Bezpečnostnej rade vo vydaní stanoviska vyzývajúceho na koniec konfliktu s tým, že by to bolo „kontraproduktívne“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *