Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pavol Holeštiak

Dva dni pred Vianocami preletela médiami ako blesk smutná správa o skone spisovateľa, publicistu, moderátora, člena licenčnej rady Milana Blahu. Všetci, ktorí ho za jeho trištvrtestoročnicu poznali sa zhodli v jednom. Išlo o človeka s ozajstnou človečinou v srdci. Hoci sa s ním nie vo všetkom v rámci ľavicového poňatia politiky dalo súhlasiť, čo je v rámci dišputy prirodzené, čistú ľudskosť či snahu pochopiť druhého mu nebolo možné uprieť. Novinárskymi skúsenosťami, intelektuálnou erudíciou a životným nadhľadom dokázal častokrát zatieniť nežičlivé rýchlokvásky.

Jeho originálne moderovanie televíznych diskusii Večer na tému nieslo v sebe pečať profesionality. Hľadanie pravdy, silný intelektuálny základ a prirodzený patriotizmus mu boli vlastné.

Milan Blaha bude chýbať. Nielen ako kamarát, novinár, hrdý Záhorák a slovenský vlastenec. Vyžarovala z neho dobrota. V poslednom období ho kvárili viaceré zdravotné problémy, ale zjavne ich znášal veľmi statočne. Mal som šťastie spoznať ho ako kolegu z licenčnej rady, kde hľadal pravdu, pričom mu nemožno uprieť snahu o objektívne poňatie tém.

Kto bol Milan Blaha? Pripomeňme si zopár faktov z jeho života.

Narodil sa 23. septembra 1945 v obci Dubovce v okrese Skalica. Bol redaktorom Nového slova, denníka Slovenská republika, ktorý začal vychádzať ako Republika od 1. marca 1993 a od 12. mája 1994 niesol už spomínaný názov Slovenská republika. Pôsobil v tomto známom denníku aj ako šéfredaktor. Neskôr pracoval ako hovorca Najvyššieho kontrolného úradu, v TASR či ako moderátor Rádia Regina. Spolupracoval s viacerými rozhlasovými a televíznymi stanicami. Ako moderátor diskusných relácií pôsobil v televíziách VTV, TV Luna či Nautik TV. V rokoch 2008 – 2010 moderoval večerné diskusné relácie Na tému, ktorú vysielala RTVS.  V roku 2011 sa ako člen petičného výboru angažoval v petícii občanov proti transformácii štátnych nemocníc na akciové spoločnosti.

V roku 2018 sa stal novým členom Rady pre vysielanie a retransmisiu. Nominovala ho Únia slovenských novinárov. Milan Blaha je autorom, resp. spoluautorom kníh ako Životná filozofia – šport, Qui credit, cogitat. Kto verí, premýšľa, Jadrová elektráreň Mochovce – ako to bolo?

R.I.P., Milan, odpočívaj v pokoji. 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Za Milanom Blahom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *