Zľaknutá Kolíková. Pellegrini pripúšťa referendovú kampaň pri testovaní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. januára (TASR) – Ak vláda spraví celoplošné testovanie na nový koronavírus naraz na celom Slovensku počas jedného víkendu, expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) a jeho strana zrejme budú počas toho zbierať podpisy na referendum za predčasné voľby. Hovorí, že ak vláda spraví testovanie takýmto spôsobom, majú právo nechať ľudí stojacich v radoch na test vyjadriť sa, či chcú predčasné voľby. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo s tým, že vláda zlyháva.


      Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) reagovala, že ak to ako expremiér urobí, bude to hrubé podkopávanie dôvery v štát, čo v tejto situácii nikomu nepomôže. Hovorí o zneužívaní situácie. Poukázala na vážnosť situácie s pandémiou aj na to, že sa vláda snaží prijať rozumné riešenie.


      Pellegrini ozrejmil, že k zberu podpisov počas testovania nepristúpia, ak vláda prijme rozumný kompromis, napríklad testovanie najpostihnutejších regiónov a podobne. V takomto prípade to podľa vlastných slov nedovolí zneužívať na politický boj. Hovorí o „chúťkach premiéra“ a pochybuje, či ešte Igor Matovič (OĽANO) zvláda riadenie krajiny.


      Na otázku, či si vie Pellegrini v prípade predčasných volieb predstaviť vládu so Smerom-SD, odpovedal, že predčasné voľby nemusia automaticky znamenať „návrat koalície Hlas – Smer“. Na základe správania sa Smeru-SD k členom Hlasu-SD si to podľa vlastných slov zatiaľ predstaviť nevie.


      V súvislosti so samovraždou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vidí Pellegrini nezodpovedané otázky. Počkať chce na ukončenie vyšetrovania a závery komisie. „Mne bude stačiť, keď nám naši kolegovia z komisie a generálny prokurátor predložia veci a povedia: ‚Takto sa to stalo, fakty na to ukazujú a nikto to nemôže spochybniť,” uviedol s tým, že potom bude povinnosťou všetkých to rešpektovať. Odmieta, že by on či exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) vytvárali konšpirácie okolo prípadu. Mrzí ho, že ministerka hneď po zriadení komisie s členmi podpísala dohody o mlčanlivosti, no ešte v ten deň sama verejne komunikovala o viacerých veciach z prípadu.


      Kolíková reagovala, že Lučanskému neboli vo väzbe obmedzované práva. Vysvetlila, že bol v kolúznej väzbe, a preto mal obmedzený kontakt s inými osobami. Na Pellegriniho výčitku o zverejnení viacerých informácií z prípadu odpovedala tým, že tak urobila pre mnohé dezinformácie, ktoré sa okolo prípadu začali vytvárať a ktoré podľa nej ničomu neprospievajú. „Opakovane to zneužívate,“ adresovala Pellegrinimu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Zľaknutá Kolíková. Pellegrini pripúšťa referendovú kampaň pri testovaní

 • 17. januára 2021 at 18:53
  Permalink

  Štátu, ktorý kormidluje táto vláda, nedôverujem!!!
  A je „úplne normálne“, že vo väzení umrie neodsúdený. Z tej ženy MRAZÍ!

  Reply
 • 17. januára 2021 at 19:26
  Permalink

  Na FB Petra Pellegriniho jeden diskutér uviedol: „A aký dôvod musí prísť aby odstúpila?????“

  Správa sa neokrôchane (to Slota, Ľupták, Jureňa atď. sú oproti nej gentlemani s francúzskou eleganciou a diplomatickými manierami).

  Veľká väčšina sudcov ju, jej prístup a jej kroky kritizuje. Pozrel som si posledné zasadnutie súdnej rady – bol tam jej štátny tajomník (jeho cesta z advokácie na OS DS a z OS DS na KS TT by stala za povšimnutie … a takisto aj cesta iných sudcov prijatých cez hromadné výberové konania práve na OS DS a potom akosi presunutých do BA a na iné „vybrané súdy“…). Výsledok zasadnutia súdnej rady sú vážne výhrady k návrhu „nového“ zákona o súdnej ochrane vo verejnom obstarávaní pripravený z dielne KvôliKovej … kto chce si pozrie a pochopí …

  Sledujúc jej mimoverbálne pohyby, byť opozíciou okamžite objednávam psychologického a psychiatrického experta na analýzu jej pohybov hlavy, očí, rúk, pohyb prstov a celého tela … výsledok by bol zaujímavý , to mi verte prosím …

  V relácii [Ž]umpa sa celé osadenstvo negatívne dotklo generála Lučanského a to tak, že to môžu pozostalí žalovať. Ide o zásah do osobnostných práv a dôstojnosti (pozostalého, ktorý nebol odsúdený). Kde je Rada pre vysielanie a retransmisiu ?!!!

  Páni, ja si myslím, že je čas ÍSŤ NA BODÁKY proti tejto zberbe a naplno sa pustiť do iniciovania referenda … Kollár už hľadá zadné vrátka a Sulík je jasný (žeby odsťahovanie na Nový Zéland …), žaludi sitom neprejdú …

  Ja v tomto momente neriešim Smer SD vers Hlas a ani opačné spektrum … vnímam teraz len centrum a perifériu a platí len jedno „on s´engage et puis … on voit“ (pustime sa do toho a potom uvidíme).

  Reply
  • 17. januára 2021 at 20:24
   Permalink

   Publius Decimus, lepšie to vystihnúť nemohli, súhlasím do bodky!!!

   Reply
   • 17. januára 2021 at 20:25
    Permalink

    oprava: …lepšie STE to vystihnúť…

    Reply
 • 17. januára 2021 at 20:42
  Permalink

  A prečítajte si status pána Blahu na FB o relácii Pumpa a ministerky NEspravodlivosti Kolíkovej. Vynikajúco!!!
  Mimochodom pán Pellegrini bol výborný!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *