Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


O úmrtí bývalého ministra financií Františka Hajnoviča, informuje na sociálnej sieti Ladislav Kamenický.

ZOMREL FRANTIŠEK HAJNOVIČ, bývalý minister financií Slovenskej republiky (od 30.1.2002 do 15.10. 2002)

RNDr. František Hajnovič sa narodil 5. júla 1949. Vysokoškolské vzdelanie získal v roku 1972 na Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej univerzity v Prahe v odbore matematická ekonómia.Bol členom SDĽ, kde pracoval v Národohospodárskej komisii SDĽ. Mal blízko k sociálnym témam. Zaoberal sa napr. problémami analýz sociálnej situácie domácností.

Najskôr pracoval v Inštitúte štatistiky a informatiky (INFOSTAT) v oblasti makroekonomických analýz a prognóz. Neskôr pôsobil v Národnej banke Slovenska (NBS), kde najprv pôsobil na výskumnom úseku, na ktorom pripravoval analýzy pre vládu v oblasti verejných financií, medzinárodnej integrácie, sociálnych reforiem a strednodobej hospodárskej stratégie. Neskôr sa stal vedúcim oddelenia národohospodárskych a menových štúdií NBS.Absolvoval stáže na univerzitách v Bonne a Hamburgu, ako aj v Medzinárodnom menovom fonde i CEMI Akadémie vied v Moskve. Plynule ovládal anglický a ruský jazyk.

ČESŤ JEHO PAMIATKE!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *