Zomrela oscarová herečka Cloris Leachmanová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Los Angeles 28. januára (TASR) – Vo veku 94 rokov zomrela americká filmová a televízna herečka Cloris Leachmanová, ktorá získala Oscara za vedľajšiu úlohu v dráme Posledné filmové predstavenie (1971) a svojím komediálnym talentom obohatila množstvo sitkomov.

Leachmanová skonala prirodzenou smrťou vo svojom dome v kalifornskom meste Encinitas s dcérou po boku, potvrdil herečkin manažment, z ktorého vyhlásenia vo štvrtok citovala stanica BBC.

Medzi Leachmanovej pamätné úlohy patrí rola Phyllis v televíznom sitkome The Mary Tyler Moore Show či Frau Blücher vo filmovej komédii Mladý Frankenstein (1974).

Leachmanová mala dlhú kariéru aj ako charakterová herečka, stvárnila Idu v seriáli Malcolm in the Middle a Timmyho matku v seriáli Lassie. Stvárnila tiež matku Ellen DeGeneresovej v jej sitkome The Ellen Show.

Leachmanová, niekdajšia kráľovná krásy, účinkovala aj vo filmoch Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) alebo Crazy Mama (1975).

Herečka bola okrem Oscara i držiteľkou Zlatého glóbusu, ocenenia BAFTA a deviatich cien Emmy.

Leachmanová, rodáčka z amerického štátu Iowa, bola v rokoch 1953-79 vydatá za režiséra Georgea Englunda a zanechala po sebe päť detí. Jej vnučkou je popová speváčka Anabel Englundová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *