Zomrela oscarová herečka Cloris Leachmanová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Los Angeles 28. januára (TASR) – Vo veku 94 rokov zomrela americká filmová a televízna herečka Cloris Leachmanová, ktorá získala Oscara za vedľajšiu úlohu v dráme Posledné filmové predstavenie (1971) a svojím komediálnym talentom obohatila množstvo sitkomov.

Leachmanová skonala prirodzenou smrťou vo svojom dome v kalifornskom meste Encinitas s dcérou po boku, potvrdil herečkin manažment, z ktorého vyhlásenia vo štvrtok citovala stanica BBC.

Medzi Leachmanovej pamätné úlohy patrí rola Phyllis v televíznom sitkome The Mary Tyler Moore Show či Frau Blücher vo filmovej komédii Mladý Frankenstein (1974).

Leachmanová mala dlhú kariéru aj ako charakterová herečka, stvárnila Idu v seriáli Malcolm in the Middle a Timmyho matku v seriáli Lassie. Stvárnila tiež matku Ellen DeGeneresovej v jej sitkome The Ellen Show.

Leachmanová, niekdajšia kráľovná krásy, účinkovala aj vo filmoch Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) alebo Crazy Mama (1975).

Herečka bola okrem Oscara i držiteľkou Zlatého glóbusu, ocenenia BAFTA a deviatich cien Emmy.

Leachmanová, rodáčka z amerického štátu Iowa, bola v rokoch 1953-79 vydatá za režiséra Georgea Englunda a zanechala po sebe päť detí. Jej vnučkou je popová speváčka Anabel Englundová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *