Bol Milan Kňažko prospechár? Z videa jeho názorov si urobte vlastný názor

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na Facebooku DAV DVA, sme sa pýtali na váš názor:

BOL MILAN KŇAŽKO PROSPECHÁR?

Milan Kňažko:
“Do roku 1989 každý žil akýsi rozporuplný život. Musel sa pretvarovať, pokiaľ chcel profesijne niečo dosiahnuť, alebo pokiaľ nechcel ísť priamo do väzenia. Bolo to obdobie dennodenných obáv, ponižovania, neslobody.“

(Až tak sa Kňažko “pretvaroval”, že študoval v rokoch 1968-1970 vo Francúzsku, hral v každom druhom filme a skončil s titulom zaslúžilý umelec…).

„Revolúcia sa podarila. Dosiahla to, čo bolo jej zmyslom a cieľom, že slobodné voľby sa opakujú, je sloboda prejavu a tlače, ale je to každodenný boj o to, aby sme ju udržali, aby bola taká, aby vyhovovala čo najväčšiemu počtu ľudí a skupín. Takže to, čo sme chceli, sme dosiahli.”

Zdroj: ÚPN
Video: Startitup DISKUSNÝ KLUB

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Bol Milan Kňažko prospechár? Z videa jeho názorov si urobte vlastný názor

 • 27. januára 2021 at 11:32
  Permalink

  Hnusný a arogantný prevracač kabátov. Je známe, že v ´89-tom bol „revolucionár“ len preto, že ho nevzali na zájazd kdesi do Španielska. Vtedy mali na neho poslať vodné delo a zraziť ho z tribúny aj s tým eštébakom Budajom.

  Reply
 • 27. januára 2021 at 11:35
  Permalink

  Aj v roku 1989 mal štát uplatniť zákon???
  Revolúcia prebehla bez vojny a obetí na životoch a preto sa do našej histórie zapísala pod pojmom NEŽNÁ …PREĆO???
  Mohli použiť komunisti vodné delá?
  Mohli.
  Použili???
  Vybojovali ste, pán Kňažko, vybojovali–tisíce bezdomovcov, nezamestnanosť, sociálnu nerovnosť, zničenie národného bohatstva, vojnu…,Ale Vám sa darí, však? Golf, dovolenky v Afrike, luxusný život!!!
  Na chudákov by ste teraz radi použili vodné delá???

  Morálka sa za vás hanbí,
  červená,
  kolabuje, leží v kóme,
  umiera.

  Reply
 • 28. januára 2021 at 15:05
  Permalink

  Kňažko bol vždy zadobre s vrchnosťou , nech bola akákoľvek , tak ako ďalší slovenskí umelci, ktorí najviac kričali a kričia , ako sa museli „pretvarovať „. Tí skutočne umelci , rozdávali radosť , pocit a nepotrebovali sa pretvarovať .

  Reply
 • 1. februára 2021 at 16:22
  Permalink

  Pan Knazko – utvorte koridor – je ziva reklama na dvojity meter liberalnej demokracie pri chapani presadzovania obcianskej angazovanosti a nespokojnosti v demokrackom zriadeni. Kým liberali strajkuju a hrabu sa ku korytam tak kazdy prejav „zakonnosti a poriadku “ by oznacili za totalitu a policajnu brutalitu / smozrejme s masovou podporou kviciacich „nezavislych “ medii . No ked liberali uz sedia pri valovoch /neviem to inak vhodne oznacit/ teda pardon – ak su vo vlade, tak akykolvek prejav obcianskej nespokojnosti by najradsej potlacili gulometnou davkou / hyperbola…/ -takze akekolvek vodne dela, gumove projektyly, a zopar stovak vymlatenych a zatknutych – to je uplne v poriadku. Pritom vo vsetkych mediach unisono ohlusujuce TICHO , NIC !!! Pamatam, ked sa media prechadzali s velkym povykom po Bilakovej vile ako si luxusne zil- a obrazky teda nic moc – mam teda otazocku – kedy sa poprechadzaju po Knazkovom domceku pod Slavinom ako si zije riaditel komercnej televizie – ved si demokraticky nan zarobil – tak zaco sa hanbit? Ci nie? Jeden moj nebohy priatel raz povedal – demokraticky boj v dnesnom chapani – to bude boj do posledneho zabiteho nedemokrata….

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *