Janošovský: Koniec civilizácie (posledný úspech sionistov)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Priznávam: pôvodne som do nadpisu uviedol „posledný úspech sionizmu“. Zmenil som to. Uvedomil som si, že nemožno stotožňovať súčasných sionistov a sionizmus (ani súčasných „liberálov“ a liberalizmus). Ani sionizmus sa nedá stotožňovať so židovstvom, či s judaizmom, ako s náboženstvom.
Tisícky židov, dokonca ortodoxných Židov, protestuje proti súčasnej politike sionistov.  Teda, ak sionizmus, ako snaha vytvoriť národný štát Izrael, bola v 19. storočí celkom legitímna, tak súčasná politika sionistov, upevniť Veľký Izrael ako globálnu exekutívu, je v 21.storočí naprosto reakčná!
Uviesť, že to čo sa dnes organizujú sionisti – je v súlade s cieľmi sionizmu, by bolo vecne nesprávne (aj keď ho, ako „krytie“ používajú). Bolo by to rovnaká mystifikácia (snaha uviesť do omylu), ako stotožnenie kritického postoja voči sionistom s antisemitizmom. (Židovský literát J. Kalina, rodený Schwarz, v Tisíc a jednom vtipe píše:
Pane, ja predsa nie som antisemita- ja proti Arabom nič nemám…
Možno to nie je potrebné vysvetliť, ale Semitmi sú okrem Židov aj Araby (ale aj Asýrčania, Feničania, Aramejci…). Naviac, Semiti nie sú definovaní rasovými parametrami, ale ide o definovanú jazykovú skupinu. Antisemitizmus je – expresis verbis – bojom proti používaniu hebrejčiny či arabčiny. Tento fakt zosmiešňuje „strážcov antisemitizmu“ v politike, kultúre aj v súdnictve.
Sionisti, chcem argumentovať, svojou praxou stotožnenia sa s globálnou exekutívou diskreditujú antisemitizmus, ortodoxné židovské náboženstvo, židovstvo, dokonca aj samotný sionizmus.
Za tragikomickú časovú slučku považujem sionistami nastolenú nacistickú ideológiu v Izraeli. Netanjahu, ako formálna hlava sionistickej organizácie v Izraeli, presadil koncept štátu Izrael ako štátu občanov – Židov. To predpokladá definovanie toho, kto je, a kto nie Židom. Legitimizuje otázku či sa bude záujemca o izraelské občianstvo preukázať pred komisiou pravoverných sionistov obriezkou na penise, podpísať vyznanie viery, doložiť „židovský“ rodokmeň… Rovnaké princípy, ako Norimberský proces označil za nacistické.
Ide o ďalší dramatický krok Sionistov, ktorým demonštrujú svoje postavenie globálneho hegemóna.
Už mnoho rokov prevádzkujú obrovský koncentračný tábor pre pôvodných obyvateľov Palestíny – Palestíncov. Obohnali Gazu šesťmetrovým betónovým oplotením s ochranným pásmom a strážnymi postami ozbrojených vojakov. Dokonca zakopávajú betónové ploty hlboko do zeme, aby nemohol nikto z tábora uniknúť. Za neposlušnosť obmedzujú dodávky vody, potravín či elektriny. Cez deň „púšťajú“ do práce pod dohľadom poslušných muklov z Gazy. Na noc brány tábora zatvárajú. Do neozbrojených protestujúcich pália po zuby ozbrojení zabijaci ostrými nábojmi. Bývalá ministerka Cipi Limniová vydala verejnú inštrukciu – zabíjajte palestínske ženy, aby sa nerodili arabskí hadi!
V tomto roku (2018) zabili izraelskí vojaci najmenej 500 civilných obyvateľov Gazy, tisícky zranili, stovky uväznili. Včera (10.8.2018), ako zjavné odmietnutie elementárnych pravidiel , zabili sanitára, ktorý ošetroval zraneného. Okrádajú pôvodných obyvateľov o pôdu, príbytky, znemožňujú im pohyb. Bránia sa odvolávaním sa na „odvetné opatrenia“. Pritom celý systém palestínsky odpor generuje.
Vývoj situácie v Izraeli je naozaj veľkým ohniskom problémov. Je spojený s agresiami USA a jeho spojencov v Afganistane, Iraku, zničením Lýbie, s vojenským pučom v Egypte, tragédii v Jemene , v stimulovaní občianskej vojny v Sýrii. V politických, vojenských, podvratných operáciách proti Iránu, Somálsku, Etiópii a prakticky po celej zemi.
Podobné pohromy – Džingischána, Attilu, Hitlera – svet prežil.
V súčasnosti je však táto snaha využiť svoju silu na genocídu iných (náboženstvom, rasou, názormi) eskalované pôsobením sionistov ako globálnej exekutívy. Vlastnia a kontrolujú prakticky celý svet priamo, alebo cez bankový systém. A ako rakovina penetrovali globálnu ekonomiku. Z jej ovládnutia odvodili politickú kontrolu globálneho vývoja a vytvorili globálnu exekutívu.
Ak sledujete reakcie USA a jeho spojencov, kolaborantov v EÚ a v národných vládach na sporné politické otázky na Ukrajine, v „prípade otravy Skripaľa“, na sankcie proti Rusku, Severnej Kórei, či Iránu zistíte, že svet, jeho lídri a jeho národy žijú v strachu z trestu sionistov, za každý čin proti ich záujmom.
Predstavte si, že by sa stalo, keby Kim Čong Il strieľal do neozbrojených demonštrantov, ak by v Rusku zabili zdravotníka, riadne označeného, pri ošetrovaní poraneného. Skúste sa zamyslieť, čo by sa stalo keby Asád svojich odporcov umiestnil do koncentračného tábora a vypínal im elektriku…
Porovnajte „medzinárodné úsilie“ proti šíreniu atómových zbraní v Iráne s opatreniami proti Izraelu…
Globálna exekutíva a banky sú schopné položiť kdekoľvek vládu, ak sa tak rozhodnú. Všetky vlády sú tak zadĺžené, že banky môžu kedykoľvek zastaviť štátne financie (dôchodky, platy policajtov, sudcov, učiteľov, úradníkov, platby v zdravotníctve a pod.)
Mlčanie kolaborantských vlád je deklaráciou poslušnosti Veľkému Izraelu a vládnucemu klanu sionistov.
Ale je to aj koniec platnosti medzinárodného práva, humanistických princípov a hodnôt. Je to koniec civilizácie…

Ing. Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Janošovský: Koniec civilizácie (posledný úspech sionistov)

 • 11. augusta 2018 at 17:28
  Permalink

  Rád diskutujem, polemizujem, dopĺňam atď. Toto je však tak dobre napísané, že nemám čo dodať. Napadá ma v tejto súvislosti jedna z kľúčových viet našej ústavy, že u nás štátnu moc vykonávajú občania prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo. Tento nepodarený vtip máme teda zakotvený priamo v ústave.
  A to nám ešte do Trestného zákona predseda parlamentu ide zadefinovať antisemitizmus s následným trestnoprávnym postihom. Vyhlásil to po nedávnej návšteve Izraela, následkom ktorej u neho zrejme nastala absolútna strata zbytku súdnosti.
  Panebože, kde to žijeme…

  Reply
  • 11. augusta 2018 at 18:24
   Permalink

   Imrich, zrejme sa po dlhom čase v niečom predsa nezhodnem s vami. Juraj Janošovský v článku zaujíma postoj fandu dobrým arabášom proti zlým židákom v suverenom štáte lzrael, kee arabáši nemajú čo hľadať sspoň 50 rokov!!! Je to tak strelené ako keby niekto fandil zamaskovaným idiotom z Antifi proti podobným idiotom z Kotleba jugent, ktorí sqa navzájom vulgárne urážajú, obviňujú a napádajú.
   Nikoho však nezaujímajú príčiny toho, že nejakí arabáši v moslimskom non stop džihade chcú od minimálne od 15. máua 1948 zahnať Izraelcov do mora, hoci lzraelcom táto krajina patrí viac ako 3200 rokov. Som zvedavý, či pán Janošovský bude tai fandiť arabášom, ak tu budú odpaľovať bomby, lebo chcú najskôr no go zónach zavádzať ich posvätne právo šária a jeho dodržiavanie vynucovať muhadžedínmi v non stop džihade ak sa nepodriadi autochtónne obyvateľstvo.
   Včera bola celkom dobre spracovaná relácia v kablovej TV (asi Spectrum?), kde už indoktrinpovaný 3-4 ročný arabášik na plnú maličku hubu vrieskal, že bude zabíjať Židov. Ak sú takto vychovavaní arabašikovia k džihadu v Izraele, tak viem pochopiť nasratú lzraelskú ministerku, keď takýchto arabašských idiotov musí non stop riešiť a pritom veľmi dobre vie, že je to problém neriešiteľný. Lebo Izraele takého multi kulti obohatenie nepotrebujú rovnako ako my na Slovensku!!!
   Arabaši mali byť z lzraela presídlení do Jordánska, tak ako boli sudeťáci a karpatskí Nemci repatriovaní do Nemecka z Českoslovenka!!!
   Problémy je potrebné humánne, ale zároveň veľmi rázne raz a navždy vyriešiť a nie sa hrať na protekčných fandov! Lebo si to nakoniec odserú tí najbezranejší….

   Reply
   • 11. augusta 2018 at 23:52
    Permalink

    Peter Poliak, predsa Juraj Janošovský nestrieľal do Izraelitov, ale do ich neschopnosti pochopiť potreby tejto doby.

    Izraelitov ja považujem za inteligentných, ktorí by mohli priniesť svoj veľký vklad do civilizácie a boli by vysoko vážení, uctievaní.

    Keby sa nezabudli v dobe pred 2700 rokmi, nepoužívali rozmer a hodnoty tej doby. To z inteligentných ľudí robí negatívnu inteligenciu, negatívnu silu civilizácie, ktorú značná časť ľudí preto nemá v obľube. Potom by nemuseli vyplakávať ako malé deti, ako im všetci ubližujú, silou zakazovať prejavy nesúhlasu so svojím správaním zákonmi. A dokazovať tým detinským postojom k Arabom, že sú na tom horšie ako Arabi. Ja Arabov nebránim, ani nechovám k nim sympatie, ale to, čo stvárajú Izraeliti, jednoducho je ukážkou silnej civilizačnej, vedomostnej zaostalosti.

    A to, čo Izraeliti stvárajú vo svetovom spoločenstve, ako to výborne opísal aj Juraj Janošovský, je príliš neinteligentné, detinské, anticivilizačné a ťažko pochopiteľné. To musí byť zatmenie rozumu. Pretože v globálnej dobe nemožno všeobecne aplikovať svoje muzeálne triedne hodnoty a mýtus vyvolenosti, výsledkom môže byť len koniec civilizácie. Načo Izraelitom bude všetok ten mamon, všetka tá moc, ktorú spáli až príliš často hroziaca globálna vojna?

    Peter Poliak, preto namiesto ideologickej obhajoby toho nepochopiteľného správania sa pokúste porozmýšľať vecne o charaktere tejto doby, jej požiadavkách, aby táto civilizácia prežila. Ako som už napísal, Izraeliti môžu dať civilizácii mnoho pozitívneho, majú na to, mohli by vnášať do civilizácie pozitívne rozvojové impulzy, idey, programy, vízie, len ich nikde nevidím.

    Čo vidíme namiesto toho: zabíjajú ako barbari ako na bežiacom páse civilistov, dokonca páchajú vojnové zločiny zabíjaním zdravotníkov. Ako si chcete takto získať v civilizácii prirodzenú úctu, rešpekt? Silou to iba zhoršíte. Keby ste v sebe mali potrebnú duchovnú silu, potrebný nadhľad, tak by ste si Arabov jednoducho kultúrne, sociálne, priblížili.
    Tak ako to na základe ideí Konfucia robia tisíce rokov Číňania.

    Reply
   • 12. augusta 2018 at 18:54
    Permalink

    Takže Izraelcom, t.j. obyvateľom Izraela (z kontextu súdim, že myslíte Židov), patrí táto krajina, t.j. Izrael viac ako 3200 rokov, čo je vzhľadom na to, že štát Izrael vznikol v r. 1948 matematika hodná Nobelovej ceny. Štátu Izrael boli vtedy určené hranice, ktoré boli ním dodržiavané do roku 1967. Ak uznávame aspoň aké-také medzinárodné právo, v týchto hraniciach má právo na existenciu.
    Sionisti však odvodzujú svoje právo na nimi určené územie zo Starého zákona, čo je najnebezpečnejší postup, aký môže byť. Ak vyčítame Arabom konanie (Džihád, Šária) odvodené z Koránu, musí nám vadiť aj to sionistické. Ale veď čo, obidve strany sú Semiti, zrejme podobné nátury. Nech sa Izrael vráti na územie z pred r. 1967, čím by odčinil genocídu páchanú na Palestíncoch. A ešte by aj mohol priznať, koľko má jadrových zbraní. Zverejnili to všetky jadrové mocnosti okrem neho. Potom by mohlo dôjsť k serióznym rokovaniam o mieri. Chce ho však niekto?
    Ak sledujeme posledný vývoj v USA, tak vidíme, že Trump je len figúrka v rukách tých, ktorí reálne vládnu. A vládnu tí, ktorí do spoločnosti investujú (Zygmund Bauman). Tí ktorí majú v rukách financie (banky vrátane FEDu), médiá, Hollywood, vojensko-priemyselný komplex a tajné služby. Ale hlavne financie – majitelia peňazí sú aj majiteľmi moci. Toto je ten Deep State, o existencii ktorého už nikto normálny nepochybuje a ktorý má aj iné pomenovania. Napríklad známy bloger Saker alebo Paul Craig Roberts hovoria o Anglo-sionistickej ríši.
    V koho réžii sa dejú všetky tie svinstvá, ktoré „si odserú tí najbezbrannejší“ (ako píšete), keď prezident USA evidentne vyzerá ako bábka, s ktorou niekto vytiera dlážku? Žeby to bol ten „štvorročný arabášik“?

    Reply
 • 11. augusta 2018 at 21:31
  Permalink

  Chudáci židia. neustále im niekto ubližuje a oni sa len bránia.

  Reply
 • 12. augusta 2018 at 12:44
  Permalink

  Koniec civilizácie iste príde, niektorí už sú toho zvestovateľmi, môžeme vidieť mnoho degeneračných znakov upadajúcej civilizácie, môžeme sa pozerať na iných, môžeme sa vystrašene pozerať napravo-naľavo, ale raz potom bude životne dôležité len jedno – to osobné, či sme sa niekedy pozerali dovnútra. Nepohneme globálnym svetom, ale sebou samým pohnúť môžeme. Pohnutím k nájdeniu biblicky úzkej cesty..

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *