Karol Ondriaš: Denník N manipuluje „o masakre“ na Námestí nebeského pokoja v Číne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Vedel som, že 30. výročie vymysleného masakru na Námestí Nebeského pokoja v Komunistickej Číne využijú naše fekálne mediálne jamy na antikomunistické kadenie a vyrábanie morálnych uchylákov, ktorí majú nenávidieť komunistov, komunizmus a zakryť obrovský úspech v dodržiavaní ľudských práv v komunistickej Číne.

Čo napísal Denník N o „masakre“? Z článku priložím, len pár viet:

„Ako Peking maže masaker na Tchien-an-men z pamäti.“
„O pár dní nato sa na námestí odohrá obrovská masakra a aktivistov, čo volali po demokratických zmenách v Číne, masovo zatýkajú.“
„Ani teraz, keď si svet pripomína jej 30. výročie, nie je známe, aký bol presný počet obetí. Jeden z odhadov hovorí o 2700 mŕtvych, mohlo ich však byť omnoho viac.“

zdroj, Denník N

Ja tento blog píšem preto, lebo nechápem, prečo protagonisti Denníka N si myslia, že všetci Slováci sú len stádo idiotov na strane koalície zločincov.

Aká je skutočná, už mnoho rokov známa pravda o „masakre“ v Číne?

Na základe tajných depeší z veľvyslanectva USA v Pekingu, ktoré odhalili Wikileaks, a publikoval The Daily Telegraph 4.6.2011, vyšlo najavo, že na Námestí nebeského pokoja v Pekingu dňa 4. Júna 1989 nedošlo k žiadnemu masakru. Proste masaker, ako mnoho iných fekálnych správ, bol vymyslený.

Tajné zdroje z veľvyslanectva Spojených štátov v Pekingu ukázali, že na Námestí nebeského pokoja v Číne nedošlo k žiadnemu krviprelievaniu, keď Čína pred 22 rokmi odložila študentské demonštrácie. … Zdroje opisovali „10.000 až 15.000 prilby ozbrojených vojsk“ pohybujúcich sa do mesta, z ktorých niektorí „niesli automatické zbrane… Diplomat, ktorý sa nachádzal vedľa stanice Červeného kríža na Námestí nebeského pokoja, povedal, že ho obklopoval rad vojakov a „panický“ zdravotnícky personál utiekol. Povedal však, že „nie je žiadna masová streľba do davu študentov pri pamätníku“. Podľa interných spisov komunistickej strany, vydaných v roku 2001, 2.000 vojakov z 38. armády, spolu s 42 obrnenými vozidlami, sa pomaly 4. mája ráno 4. 4. ráno na námestí pomaly prechádzalo zo severu na juh. okolo Pamätníka ľudovým hrdinom na južnom okraji obrovského námestia, v blízkosti mauzólea predsedu Maa. … Neexistoval masaker na Námestí nebeského pokoja, ale došlo k masakru v Pekingu. … najhoršie boje sa konali v Muxidi, asi tri míle západne od námestia, kde sa v noci 3. júna spontánne zhromaždili tisíce ľudí, aby zastavili postup armády. Podľa Tiananmen Papers, zbierky interných spisov komunistickej strany, vojaci začali používať živú muníciu okolo 22:30, po pokuse o rozptýlenie davu slzným plynom a gumenými strelami. Nedôverčiví sa dav snažil uniknúť, ale prekážali mu vlastné prekážky. Zdroje tiež odhaľujú, do akej miery získali študentské demokratické protesty ľudovú podporu a ako niekoľko týždňov demonštranti účinne obsadili celý centrálny Peking, čo predstavovalo existenčnú výzvu pre komunistickú stranu. Zdroj, z 21. mája 1989, uvádza, že anonymný volajúci povedal americkému konzulátu v Shenyangu, že Ni Zhifu, predseda čínskych odborových zväzov, odsúdil stanné právo v hlavnom meste a varoval, že ak sa so študentmi nebude zaobchádzať s väčšou úctou, vedie štrajk všeobecných pracovníkov, ktorý by ochromil Čínu.

MOORE, Malcolm: Wikileaks: no bloodshed inside Tiananmen Square, cables claim. In: DailyTelegraph.com

Ja viem, že tieto informácie majú aj fekálnici (1) z Denníka N.
Mňa zaujíma, či fekálnici dostávajú plat podľa toho, koľko morálnych uchylákov vyrobia hore uvedeným článkom.

Dve skutočnosti dokazujú profesionálnu totalitu „takýchto fekálnych“ informácií. V čase „masakry“ na Námestí v Pekingu tam bolo niekoľko tisíc študentov, asi dosť zahraničných novinárov, pracovníkov veľvyslanectiev a bežných zahraničných zvedavcov. Títo ľudia jasne videli, že na námestí nedošlo k žiadnemu masakru, nikto neprišiel o život.

Výťah z tajných depeší:
July 7, 1989. A Chilean diplomat provides an eye-witness account of the soldiers entering Tiananmen Square: ALTHOUGH GUNFIRE COULD BE HEARD, HE SAID THAT APART FROM SOME BEATING OF STUDENTS, THERE WAS NO MASS FIRING INTO THE CROWD OF STUDENTS AT THE MONUMENT.
HE SAID THAT MOST OF THE TROOPS WHICH ENTERED THE SQUARE WERE ACTUALLY ARMED ONLY WITH ANTI-RIOT GEAR–TRUNCHEONS AND WOODEN CLUBS;

Wikileaks Tiananmen cables. In: DailyTelegraph.com

Skutočnosť, že nikto z nich nemohol povedať svoj názor priameho účastníka „masakru“ v svetových mienkotvorných masmédiách dokazuje neuveriteľnú absolútnu moc a profesionálnu zločinnosť informačnej totality v ktorej žijeme.

Predpokladám, že podobne, ako pracovníci veľvyslanectva USA v Pekingu informovali vládu v USA o pravde na Námestí nebeského pokoja (ako to dokumentujú Wikileaks), tak isto aj iní pracovníci veľvyslanectiev informovali svoje vlády, že na námestí k žiadnemu masakru nedošlo.

Skutočnosť, že žiadny predstaviteľ týchto vlád oficiálne sa neopovážil povedať pravdu o „masakre“ na námestí v Pekingu jasne dokazuje neuveriteľnú silu totality a strachu (aj predstaviteľov EÚ), potvrdzujúc v akej profesionálnej totalite žijeme.

K „masakru“ na Námestí nebeského pokoja ma viaže zvláštny vzťah, lebo v 90-tich rokoch som na univerzite v USA pracoval s vysokoškolsky vzdelaním Číňanom, ktorý bol jeden s organizátorov protestu na Námestí nebeského pokoja (Tiananmen) v Pekingu. Porozprával mi dlhý príbeh, z ktorého by bola pekná a zaujímavá kniha popisujúca dobu a filozofiu života čínskej spoločnosti (dúfam, že niekto ju raz napíše. Je možné, že je už napísaná, ale neznáma). Škoda, že ja som si jeho informácie nenahral na diktafón, knihu by som napísal ja.

Takže podávam stručne len pár informácií z jeho rozprávania (bohužiaľ mená miest v čínštine a mnoho detailov som po 30 rokoch už zabudol):

Všetko začalo nevinne. V „menšom“ čínskom meste, niekoľko stoviek kilometrov od Pekingu sa v bare pobili dvaja čínski študenti z miestnej univerzity s dvoma mladými Číňanmi – podnikateľmi – miestnymi zbohatlíkmi. Polícia, ktorá incident vyšetrovala, kto vlastne začal bitku, dala za pravdu Číňanom – podnikateľom a dvoch študentov nejako potrestala. Keď sa to dozvedeli študenti na univerzite, tak sa masovo vybrali na políciu a na mestský úrad protestovať proti neprávosti a žiadať nápravu (študenti predpokladali, že podnikatelia podplatili políciu). Keďže tam neuznali ich námietky, rozhodli sa domáhať pravdy v tomto incidente v „krajskom“ meste. Na protest sa rozhodli, že pôjdu do mesta demonštratívne peši. Keď ani tam nepochodili, tak sa rozhodli ísť ďalej do provinčného mesta, atď…, až nakoniec sa rozhodli ísť peši do Pekingu na Námestie nebeského pokoja, aby niekto urobil nápravu incidentu v bitke štyroch Číňanov v bare.
Pochopiteľne počas pochodu študentov do Pekingu sa k nim pridávali ďalší ľudia, ktorí chceli vyriešiť vlastné neprávosti. Postupne, mnoho pochodujúcich nevedelo o pôvode a účelu pochodu. Samozrejme tejto udalosti sa chytila americká CIA a mnohé „demokratické“ inštitúcie vo svete, ktoré mediálne začali „vysvetľovať“ o čo vlastne študentom ide.

Na moju otázku: Koľko ľudí bolo zabitých na námestí Nebeského pokoja, môj čínsky kolega odpovedal. Ani jeden. Podľa jeho názoru pri potýčkach občanov s vojakmi na okraji Pekingu počas celého obdobia mohlo zahynúť okolo 700 ľudí. Podľa jeho názoru, vojaci požili zbrane len v sebaobrane (v ohrození života). (Čínska oficiálna verzia hovorí o 241 mŕtvych a 7000 zranených).

V televízií často ukazujú záber z námestia, kde Číňan s igelitkou sa postavil pred tanky a tanky zastali. Aj z video záberov vidieť, že tank sa mu išiel vyhnúť (predpokladám, že ďalšia časť videa bola vymazaná, lebo nebola v súlade s propagandou USA). Počas záberu sa často referuje o odvahe Číňana. Keď som sa na toto spýtal čínskeho kolegu, tak mi vysvetlil, že Číňan nebol až taký hrdina, lebo Čínska ľudová armáda mala rozkaz neublížiť ľudom (na rozdiel od iných „demokratických“ armád v Iráku, Afganistane a v Líbyi).

Nakoniec ostávajú už len otázky:

Čo dodať k „masakru“ na Námestí nebeského pokoja v Pekingu, ktorý neexistoval? Koľko takýchto „masakrov“ bolo vytvorených a ešte sa stvorí pri výrobe morálnych uchylákov? Podarí sa propagandov, sankciami alebo vojenskou silou zničiť neuveriteľne úspešnú Čínsku komunistickú civilizáciu, podobne, ako sa im podarilo zničiť úspešnú socialistickú civilizáciu v bývalom socialistickom bloku?

Zatiaľ si myslím, že nie. Na zničenie im už nestačí stámiliónová armáda morálnych uchylákov a ani každodenné kadenie Denníka N. Už sa teším, keď opäť bude nejaké antikomunistické výročie, pozriem si zas čo zaujímavé fekálnici vykadia (ináč oni kadia stále, len človek nemá čas sa zaoberať hovädinami).

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.

1 Fekálnici – je môj umelecký preklad Trumpových „fake news –fekálne správy“, z čoho vyplýva, že nám ich prinášajú fekálnici

Wikileaks Tiananmen cables. In: DailyTelegraph.com
MOORE, Malcolm: Wikileaks: no bloodshed inside Tiananmen Square, cables claim. In: DailyTelegraph.com

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Karol Ondriaš: Denník N manipuluje „o masakre“ na Námestí nebeského pokoja v Číne

  • 3. júna 2019 at 7:57
    Permalink

    Po akých „demoratických“ zmenách volali v Číne?
    Po takých ako u nás v „nežnej“? /Šebej: „Ja neviem, čo chceli ľudia? Ja som kapitalizmus chcel.“Len škoda, že to „hrdina“ Šebej nepovedal v r.1989 na námestí./

    Nie je známe, aký bol presný počet obetí na Námestí nebeského pokoja v Pekingu?
    Obete „demokratického“ kapitalizmu, „milý“ Denníček N, sa ešte len budú počítať! Každým dňom pribúdajú – tu vyskočí chlapec z okna, tu sa hodí mladík pod vlak, tu sa strieľa, tam sa strieľa… „idylka“.

    Reply
  • 3. júna 2019 at 17:40
    Permalink

    Zaujímavé čítanie. Kto konečne prinúti RTVS aby objektívne informovala a dávala príležitosť vyjadriť sa aj protistrane? Zrušíme koncesionárske poplatky?

    Reply
  • 3. júna 2019 at 21:24
    Permalink

    Výborný článok na túto tému uverejnil Leopold Moravčík v Slove.
    Námestie Tchien-an-men: Všetko bolo inak
    LEOPOLD MORAVČÍK
    nedeľa 05. jún 2016
    Zahraničie

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *