Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Niet pochýb, že v pozadí sú záujmy nadnárodných spoločnosti, ohrozených výrobou čínskeho producenta, ktorý začína ponúkať kvalitu za lepšiu cenu. Ale o tom som vlastne nechcel. Skôr niečo k fáme o sledovaní užívateľov, zneužívaní obsahu a informácií, či iných hrozbách.

V prvom rade – kúpte si čokoľvek s procesorom, vybavené možnosťou komunikácie a nenájdete nástroj, ktorý Vám zaručí súkromie. Každá aplikácia má nejaké zadné dvierka, ponechané pre strýčka Príhodu a komunikácia sa monitoruje už dávno, plošne a celosvetovo – napríklad v mene boja proti terorizmu.

Bezpečnostné aplikácie ? Nedajte sa vysmiať. Každá disponuje niečim, čo v prípade potreby umožní kontrolu zariadenia bez vášho vedomia a súhlasu.
Šifrovanie hovorov, švajčiarske e-maily a podobne ? Áno, dajú sa zakúpiť tzv.bezpečné telefóny. Cena zariadenia sa pohybuje v desaťtisícoch eur, a musí ho mať každý, s kým chcete komunikovať.

Existujú aj možnosti užívania zabezpečeného e-mailu, opäť to má jeden háčik – ak ho nepoužíva aj druhá strana komunikácie, je Vám to nepotrebné.

Čína zneužíva Huawei pre svoje záujmy, no fuj … nebudeme to kupovať. A nekupujme ani Apple, Siemens, Samsung, Nokiu … atď., pretože tam sa dejú rovnaké veci. A ako budeme komunikovať ? Správou na vystrelenom šípe, doručenou poslom alebo holubom … aj taká správa sa dá odchytiť.

Stručne a na záver – ak si niečo myslite, nehovorte … ak hovoríte, nepíšte … ak píšete, nepodpisujte … ak podpíšete, ničomu sa nedivte. A mimochodom – máte moderný doklad totožnosti ? Potom vás nemusí vôbec trápiť Huawei.

Americká kampaň proti firme Huawei je obyčajný podvod s cieľom udržania trhových podielov …

Cudzinec

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Kauza Huawei … trochu inak

  • 19. februára 2019 at 9:48
    Permalink

    Ja len dodám, že celosvetová jednotka operačných systémov na počítačoch Microsoft Windows 10 má takú „nezávislosť“, že ani neviete čo robí. Výrobné predvolené nastavenia sú také, že systém sa obhospodaruje sám bez Vášho vedomia – a čo je ešte horšie pri jeho nasadzovaní Vás ani nevyzýva na nejaké voľby. Od výroby si robí čo chce, aktualizuje sa kedy chce, reštartuje počítač kedy chce ( nedá sa to nastaviť !!!! ) , atď. Používateľ vôbec nemá prehľad o tom, čo ten program robí, čo sťahuje, čo odosiela.

    Budeme sa teda čudovať, že bez nášho vedomia a upozornenia zhotovuje fotografiu pri každom prihlásení do systému a odosiela ju nevedno kam ??? Všimnite si niektoré fotky tzv. „teroristov“.

    No a k tohtotýždňovej Kuciakiáde – prečo sa nehovorí o tom, akými prostriedkami boli odhalení možní páchatelia ? Hovorilo sa o družicovom sledovaní – presnejšie o spätnej analýze pohybu vozidiel v záujmovom čase. Divné, že pred zjavným nástupom elektronickej totality sa tejto problematike nevenujú, tzv. vyšetrujúci a nezávislí novinári.

    Prichádza doba, keď pri kúpe zariadenia, programu alebo využívaní služby, budeme zvažovať, že či je lepšie ak nás sledujú kovbojstanci, rákosníci, alebo sergeji – a podľa toho si „vyberieme“. Ale aj na to je „ľahká“ pomoc – obchodná blokáda a blokovanie internetu vybraných krajín – bum !

    No Orwell by zaplesal…

    Reply
    • 19. februára 2019 at 13:49
      Permalink

      Jeden vtip za všetky – kamarát riešil niečo na matrike a dozvedel sa, ako chodia informácie. Takže databázy sú prepojené, ak sa ožení, hneď to majú k dispozícii aj policajti. Len mu nikto nevie vysvetliť, prečo je táto informácia automaticky dostupná – policajtom. Vypliešťal oči ako výr.
      Raz chcel niekto bezpečný systém na PC. Dobre, na druhý deň mal počítač s bezpečným systémom, ktorý naozaj nemožno sledovať. O hodinu volal – čo je s tým počítačom, však mi nejdú hry, nejde sa pripojiť na internet, nejde skoro nič, funguje to ako písací stroj …
      Však chcel bezpečný počítač, nie použiteľný … ?

      Reply
  • 19. februára 2019 at 10:29
    Permalink

    Hurá , hurá, hurá. Už 30 rokov máme “ slobodu a demokraciu“ . Slobodne si vybrať korporátnych posluhovačov a demokraticky rozdávať majetok tým správnym. Čo ešte vymyslia? Zatiaľ len čípy pre psov. Kto bude nasledovať? Hádajte.

    Reply
  • 19. februára 2019 at 12:36
    Permalink

    Tie veci okolo odpočúvania považujem za choré. Desiatky rokov som žil v malej obci s niekoľkými stovkami obyvateľov, kde bol skoro každý s každým vzdialená rodina. Človek sa naučí, že keď o niekom niekde povie niečo škaredé, tak sa to dotyčný dozvie ešte v ten večer. V tomto smere sa už nedožijem, aby elektronika bola dokonalejšia.
    Takže o svoje súkromie som sa už naučil nebáť. Ale nikdy sa nezmierim s praktikami, ktoré do sveta počítačov zaviedol Microsoft. Koľko mi už ukradol času a nervov, keď som nutne potreboval rýchlo niečo urobiť, ale musel som sledovať animované presýpacie hodiny… a čakal som nevedomky na čo a koľko ešte… a či sa mi to vôbec podarí dokončiť.

    V našom svete elektronických médií nie je problém odpočúvanie, ale to, že sa nepočúvame, nenecháme dohovoriť a vôbec… nemáme ochotu sa vzájomne chápať.

    Reply
    • 19. februára 2019 at 13:26
      Permalink

      Aféra Snowden, ukázala akým spôsobom funguje demokracia na americký spôsob, takže by nás u nemalo prekvapovať, kto a ako nás sleduje…
      Aj keď mňa ešte prekvapuje tá nebetyčná arogancia, keď je americká strana presvedčená o tom, že to čo môžu robiť oni, iní nesmú…
      A súhlasím s Tvojím názorom, že v dnešnej dobe je najväčší problém nepočúvať tých druhých a neschopnosť akceptovať názory iných…

      Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *