Ľuboš Blaha: Sulík je dobrý jedine na to, že z Matoviča robí idiota

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tradičné zhrnutie udalostí poslanca SMER-SD Ľuboša Blahu.

Facebook Ľuboš Blaha:

Richard Sulík sa zase hrdinsky postavil za Slovákov. Síce celoplošné testovanie považuje za hlúposť a plytvanie zdrojmi, rovnako ako zvyšok Slovenska, ale neurobí s tým nič, ďalej ostane v koalícii a sklopí uši. Korytá sú SaS-ke prednejšie než Slováci.

Jediné, na čo je Sulík dobrý, je, akého idiota robí z Matoviča. Vytáča ho do nepríčetnosti a potom Matovič robí školácke chyby – a nakoniec z toho vždy vyjde ako úplný šašo:

 1. Matovič v sobotu obvinil Sulíka z toho, že nakúpil testy RapiGen, ktoré by nedal ani psom. Sulík dnes doložil, že tieto testy nenakupoval on, ale sám Matovič a jeho nominanti z ministerstva zdravotníctva. Ľudia teda umierali kvôli Matovičovi. Tomu sa hovorí – streliť si do vlastnej nohy.
 2. Matovič v pondelok obvinil Sulíka z toho, že je zodpovedný za tisíce mŕtvych. Sulík dnes doložil, že za rekordný nárast nakazených môže Matovič, ktorý ignoroval žiadosti odborníkov, dokonca aj samého Sulíka, aby prijal prísnejšie opatrenia. Ľudia teda umierali kvôli Matovičovi. Šach-mat.
 3. Matovič zavŕšil svoje útoky na Sulíka v stredu, keď zverejnil nahrávku z rokovania vlády, ktorá mala dokazovať, že Sulík podporil celoplošné testovanie.
 4. Vzhľadom na to, ako strojene Matovič na nahrávke pôsobí, je jasné, že zverejnenie nahrávky plánoval vopred – tak ako kedysi s Procházkom, toto je jeho podlá špecialitka.
 5. A áno, ukázalo sa, že Sulík sa v téme celoplošného testovania zmohol na bezmocné „môžem?“, keď si pýtal slovo, nikto mu ho nedal a on to nechal tak. Hrdina.
 6. Ale pravda je, že Sulíkov súhlas s celoplošným testovaním nezaznel, súhlasil len s tým, že sa bude cez víkend testovať v tých obciach, kde je situácia najhoršia a budú to chcieť. Čiže áno – nedorozumenie. Matovič si zase strelil do nohy.
 7. Nahrávka však ukázala niečo oveľa dôležitejšie, ako je Sulík. Ukázala, že Matovič útočil na samosprávu a chce zariadiť, aby primátori a starostovia plnili pokyny armády ako vo vojenskom štáte. To je čisté šialenstvo.
 8. Matovič zo samosprávy urobil nepriateľa štátu a už sa ozval aj koaličný poslanec Miroslav Kollár, primátor, ktorý mu naložil ako malému chlapcovi. Matovičove tyranské chúťky sa ukázali naplno a on si proti sebe pohuckal už úplne všetkých.
 9. Dnes sa potvrdilo aj to, že kvôli sporom medzi Sulíkom a Matovičom sa neprijala ani štátna pomoc pre ľudí, ktorú si vraj na starosť zobral Matovič. Aj to sme sa dozvedeli od Sulíka – ten nakoniec prezradí na Matoviča úplne všetko.
 10. Čiže aj za to, že štát prakticky nijako nepomáha ľuďom, ktorí kvôli pandémii trpia, môže Matovič – on môže za nekvalitne nakúpené testy, za neprijaté pandemické opatrenia aj za neexistujúcu štátnu pomoc.
 11. Zakaždým, keď chce Matovič Sulíkovi urobiť zle, obráti sa to proti nemu. A keďže to vidí, tak zúri ešte viac. A zase bude vymýšľať nové detinské útoky na Sulíka a ten z neho zakaždým urobí idiota.
 12. Isté je len jedno, takto sa nedá fungovať ďalšie tri roky. Toto je tak na tri mesiace. Maximálne.
 13. Dnes už celé Slovensko vie, že Matovič je príčinou všetkého zla. Ale tým, že mu Sulík poslušne asistuje, nesie na tom, čo sa deje, rovnakú vinu. Slovensko je obeťou ich každodenných detinských hádok, prepadáme sa ekonomicky, kolabuje zdravotníctvo.
 14. A Matovič stále verí, že je ten najkrajší a najmúdrejší – princ Krasoň. Jeho „svedkovia“ ho stále nekriticky uctievajú ako severokórejskí pionieri Kim Čong-una.
 15. V skutočnosti je to psychicky narušený človek, ktorý čoraz viac pripomína hororovú postavičku z filmu To – zlovoľného klauna, ktorý rozsieva smrť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *