Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na svojom facebookom profile predseda vlády Igor Matovič, napísal srdcevúci status, komu podľa neho patrí vyznamenanie byť osobnosťou roka. Nie tak dávno to bola jeho hlavná osobnosť “obyčajná žena z východu”, o ktorej dnes nevieme takmer nič. Tentokrát sa zameral na “obyčajných” zdravotníkov.

Ako je všeobecne známe, zdravotníci museli dlhé mesiace čakať za sľúbenými odmenami z prvej vlny koronakrízy a Matovič a spol., keďže im neboli schopní vyplatiť odmeny v štandardnom čase.

Ide o Matovičovu úprimnosť alebo len ďalší marketingový ťah? Nebolo by to prekvapujúce, keďže ako nedávno ohlásil, je momentálne COVID pozívny.

ZDROJ: Facebook Igor Matovič

MOJA OSOBNOSŤ ROKA

Teraz sa roztrhne vrece s anketami Osobnosť roka 2020 … tak sa chcem pridať mojim názorom … pre mňa je OSOBNOSŤOU ROKA obyčajná zdravotná sestra, lekár či sanitár z prvej línie. Ľudia, ktorí dennodenne nasadzujú svoje zdravie a svoje životy v službe iným bez toho, aby si užívali svetlá reflektorov.

Nikto iný si toto ocenenie nezaslúži viac. Nikto iný toľko neriskoval a nezachránil toľko životov. Naša vďaka im však nepomôže, ak si ich nebudeme vážiť … ukážme im, že nám na nich skutočne záleží … ukážme im to svojim postojom – prestaňme konečne merať rozmer pandémie len počtom zatvorených barov.

Ukážme, že sme ľudia a nie bezcitní sociopati … ukážme, že nám aj na zdraví a živote cudzieho človeka záleží. To bude najväčšia kytica vďaky našim zdravotníkom.

ĎAKUJEM?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *