„FB mi práve oznámil, že komentár, ktorý vyšiel v denníku Pravda o tom, že náš pán prezident svoj prejav k výročiu okupácie nahral inokedy a asi aj inde než tvrdil, pretože v čase jeho vysielania bol zase na dovolenke s rodinou mimo Slovenska, mi vymazal z profilu, pretože ho považuje za spam. Ja zas FB oznamujem, že takého konanie považujem za cenzúru, ktorá je Ústavou tejto krajiny zakázaná.“
Richard Sťahel
UPDATE: aj tento článok bol scenzurovaný na FB stránke DAV DVA a na osobných profiloch ľudí, ktorí ho zdieľali! Dôkaz nižšie:
Dvojaký meter pri cenzúre na Facebooku sme už viac krát spomínali (napríklad tu). Kým na osobnosti ako je Robert Fico, Ľuboš Blaha, Jožo Ráž alebo Eduard Chmelár je dovolené všetko (Facebook povoľuje tie najodpornejšie, najmorbídnejšie a najprimitívnejšie vulgárne komentáre a tzv. mémy, ba dokonca z tejto nenávistnej kampane ťaží predajom tričiek firma Kompot, blízka marketingovej spoločnosti, ktorá propagovala Andreja K.; pozri článok Romana Michelka), tak občan Andrej K. je v tomto istom priestore nedoknuteľný. (iste, občas pribudne nevinný post, aby si zachovali alibi, že s Kompotom a Komplotom nemajú absolútne nič spoločné)
Niet sa čo čudovať, ak Denník N získal od Googlu 754-tisíc eur a jeho prispievateľ Filip S. horlivo bojuje za cenzúru na liberálno-popperovský spôsob otvorenej spoločnosti (nedávno dokonca navštívil priamo centrálu Facebooku, a nebol tam sám – boli tam aj ďalší kolegovia z redakcie denníka N spolu s Andrejom K.). Ako je potom možné, že kým stovky stránok a profilov Facebook blokuje, akýmsi zázrakom funguje samozvaná stoka slovenského internetu (stránka Zomri a ich Kompot a Komplot), či ďalšie nenávistné stránky ako Prečo ľudom hrabe a mnohé ďalšie, ktoré pravidelne porušujú zákon o ochrane osobných údajov, autorské práva a z anonymity verejne šikanujú ľudí s odlišným názorom, ba dokonca sa s tým verejne chvália (viď PR článok Lucie Krbátovej)? A sú to tí istí, ktorí sa v minulosti zapájali do kampane Hejt nie je názor, z réžie Sorošovej Open society fund.
Tentokrát bol cenzurovaný sám vedúci Katedry filozofie FF UKF v Nitre, Richard Sťahel. Na porovnanie si pozrite výroky tzv. slušných ľudí, ktoré Facebook nescenzuroval. Ak je niekto scenzurovaný za šírenie rasizmu, dá sa to pochopiť, no cenzurovať ľudí pre oprávnenú kritiku prezidenta, ktorá navyše ani nie je vulgárna, je už silná káva. Vstupujeme teda do doby brutálnej informačnej totality?
No a na záver, pridávame link na nevhodný a zakázaný článok z denníka Pravda.