Nedotknuteľnosť Andreja K. – Facebook scenzuroval aj vedúceho katedry filozofie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


„FB mi práve oznámil, že komentár, ktorý vyšiel v denníku Pravda o tom, že náš pán prezident svoj prejav k výročiu okupácie nahral inokedy a asi aj inde než tvrdil, pretože v čase jeho vysielania bol zase na dovolenke s rodinou mimo Slovenska, mi vymazal z profilu, pretože ho považuje za spam. Ja zas FB oznamujem, že takého konanie považujem za cenzúru, ktorá je Ústavou tejto krajiny zakázaná.“
Richard Sťahel

UPDATE: aj tento článok bol scenzurovaný na FB stránke DAV DVA a na osobných profiloch ľudí, ktorí ho zdieľali! Dôkaz nižšie:

Dvojaký meter pri cenzúre na Facebooku sme už viac krát spomínali (napríklad tu). Kým na osobnosti ako je Robert Fico, Ľuboš Blaha, Jožo Ráž alebo Eduard Chmelár je dovolené všetko (Facebook povoľuje tie najodpornejšie, najmorbídnejšie a najprimitívnejšie vulgárne komentáre a tzv. mémy, ba dokonca z tejto nenávistnej kampane ťaží predajom tričiek firma Kompot, blízka marketingovej spoločnosti, ktorá propagovala Andreja K.; pozri článok Romana Michelka), tak občan Andrej K. je v tomto istom priestore nedoknuteľný. (iste, občas pribudne nevinný post, aby si zachovali alibi, že s Kompotom a Komplotom nemajú absolútne nič spoločné)

Niet sa čo čudovať, ak Denník N získal od Googlu 754-tisíc eur a jeho prispievateľ Filip S. horlivo bojuje za cenzúru na liberálno-popperovský spôsob otvorenej spoločnosti (nedávno dokonca navštívil priamo centrálu Facebooku, a nebol tam sám – boli tam aj ďalší kolegovia z redakcie denníka N spolu s Andrejom K.). Ako je potom možné, že kým stovky stránok a profilov Facebook blokuje, akýmsi zázrakom funguje samozvaná stoka slovenského internetu (stránka Zomri a ich Kompot a Komplot), či ďalšie nenávistné stránky ako Prečo ľudom hrabe a mnohé ďalšie, ktoré pravidelne porušujú zákon o ochrane osobných údajov, autorské práva a z anonymity verejne šikanujú ľudí s odlišným názorom, ba dokonca sa s tým verejne chvália (viď PR článok Lucie Krbátovej)? A sú to tí istí, ktorí sa v minulosti zapájali do kampane Hejt nie je názor, z réžie Sorošovej Open society fund.
Tentokrát bol cenzurovaný sám vedúci Katedry filozofie FF UKF v Nitre, Richard Sťahel. Na porovnanie si pozrite výroky tzv. slušných ľudí, ktoré Facebook nescenzuroval. Ak je niekto scenzurovaný za šírenie rasizmu, dá sa to pochopiť, no cenzurovať ľudí pre oprávnenú kritiku prezidenta, ktorá navyše ani nie je vulgárna, je už silná káva. Vstupujeme teda do doby brutálnej informačnej totality?

No a na záver, pridávame link na nevhodný a zakázaný článok z denníka Pravda.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *