Pellegrini ako líder iniciatívy za referendum? Oslovil opozičné strany a organizácie na spoločný petičný výbor

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Predseda HLAS-SD Peter Pellegrini oslovil partnerov s požiadavkou na vytvorenie petičného výboru k referendu na predčasné voľby. Uvidíme ako jeho iniciatíva dopadne.

Facebook Peter Pellegrini:

VYTVÁRAME PETIČNÝ VÝBOR PRE REFERENDUM O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH

Vláda nezvládla boj s pandémiou a je zodpovedná za tisícky mŕtvych a miliardové škody. Jediným riešením pre Slovensko sú predčasné parlamentné voľby. Preto sme dnes navrhli vytvorenie spoločného petičného výboru pre referendum o predčasných voľbách.

Oslovil som listom predstaviteľov Konfederácie odborových zväzov, Jednoty dôchodcov na Slovensku, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov i relevantné opozičné politické strany, aby nominovali svojich zástupcov do petičného výboru. Ten by mal vzniknúť už v najbližších dňoch a následne rozhodnúť o ďalších konkrétnych krokoch, aby sa mohla čím skôr rozbehnúť petičná akcia.

Hlavnou úlohou petičného výboru má byť odsúhlasenie právne nespochybniteľnej referendovej otázky a koordinácia zberu podpisov, na ktorom sa budú podieľať všetky zúčastnené subjekty. Ľudia musia dostať možnosť povedať, kto má ich dôveru a mandát na vyvedenie Slovenska z najväčšej krízy po druhej svetovej vojne.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *