TAK SA PREPISUJÚ DEJINY alebo DEJEPIS INAK:
Kaštieľ v Spišskom Hrhove / Levoča/. Starosta: V.Ledecký /Kiskov „Za ľudí“/
Na informačnej tabuli pred kaštieľom /bývalá csákyovská rezidencia/ je text, z ktorého sa môžete dozvedieť, že Sovietska armáda Slovensko neoslobodzovala, ale „rabovala“.
Pritom:
Úryvok rozhovoru s grófom Moritzom Csákym zverejnenom na internete v roku 2012:
Otázka: Stihli ste si pri odchode zo zámku zobrať niečo so sebou?
Odpoveď: Vopred sme poslali po železnici jeden vagón naplnený rôznymi vecami.
Vagón! Dobre čítate, VAGÓN!
Zmestil by sa do vagóna aj majetok z chalúp poddaných, ktorí na grófsku rodinu hrdlačili? Nebol by vagón pre ich „majetok“ priveľký?
ZABUDLI, PODDANI, ZABUDLI! TERAZ OSLAVUJÚ GRÓFOV! ÚBOŽIACI!
Je nepochopiteľné, že prepisovači dejín môžu beztrestne pošpiniť pamiatku tých, ktorí umierali v boji proti fašistom za našu slobodu.
Vládnuci sociálni demokrati, čo tak prskáte okolo seba a tvárite sa ľavicovo, nieje vám hanba? Krajina je už roky vo vašich rukách, a pod vašim vedením sa mení história, poškodzujú pamätníky a orgainzujú pochody neonacistov. Máte na tom hlavnú zásluhu vy svine.
No, i ja som sa spenila.
Ešte raz napíšem text, lebo som to zle odfotila, slabo to vidieť; je to tam hore — text vpravo:
„Na konci druhej svetovej vojny prechádzala obcou Sovietska armáda, ktorá násilím vnikla do kaštieľa a spustila vlnu rabovania.“
Ale starosta Ledecký /Kiskov Za ľudí/ si to asi „nevšimol“.
Hlavná vec, že ho i v The New York Times ospievali.
Z pohľadu čitateľa je to text vľavo.
P.S. Čo rabovali, keď grófska rodina poslala po železnici vagón „narabovaného“ do Rakúska? /článok Gróf Moritz Csáky: Dostať majetok späť? Načo by mi bol …článok z roku 2012 — internet/ Z článku sa dozviete, že gróf Moritz Csáky sa ukázal na Slovensku v roku 1968/akože obrodný proces/ a v roku 1991/po „nežnom“prevrate/– hmmm.