TAK SA PREPISUJÚ DEJINY alebo DEJEPIS INAK:
Kaštieľ v Spišskom Hrhove / Levoča/. Starosta: V.Ledecký /Kiskov „Za ľudí“/
Na informačnej tabuli pred kaštieľom /bývalá csákyovská rezidencia/ je text, z ktorého sa môžete dozvedieť, že Sovietska armáda Slovensko neoslobodzovala, ale „rabovala“.
Pritom:
Úryvok rozhovoru s grófom Moritzom Csákym zverejnenom na internete v roku 2012:
Otázka: Stihli ste si pri odchode zo zámku zobrať niečo so sebou?
Odpoveď: Vopred sme poslali po železnici jeden vagón naplnený rôznymi vecami.
Vagón! Dobre čítate, VAGÓN!
Zmestil by sa do vagóna aj majetok z chalúp poddaných, ktorí na grófsku rodinu hrdlačili? Nebol by vagón pre ich „majetok“ priveľký?
ZABUDLI, PODDANI, ZABUDLI! TERAZ OSLAVUJÚ GRÓFOV! ÚBOŽIACI!
PODPORTE nezávislé spravodajstvo
Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.
Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.
Je nepochopiteľné, že prepisovači dejín môžu beztrestne pošpiniť pamiatku tých, ktorí umierali v boji proti fašistom za našu slobodu.
Vládnuci sociálni demokrati, čo tak prskáte okolo seba a tvárite sa ľavicovo, nieje vám hanba? Krajina je už roky vo vašich rukách, a pod vašim vedením sa mení história, poškodzujú pamätníky a orgainzujú pochody neonacistov. Máte na tom hlavnú zásluhu vy svine.
No, i ja som sa spenila.
Ešte raz napíšem text, lebo som to zle odfotila, slabo to vidieť; je to tam hore — text vpravo:
„Na konci druhej svetovej vojny prechádzala obcou Sovietska armáda, ktorá násilím vnikla do kaštieľa a spustila vlnu rabovania.“
Ale starosta Ledecký /Kiskov Za ľudí/ si to asi „nevšimol“.
Hlavná vec, že ho i v The New York Times ospievali.
Z pohľadu čitateľa je to text vľavo.
P.S. Čo rabovali, keď grófska rodina poslala po železnici vagón „narabovaného“ do Rakúska? /článok Gróf Moritz Csáky: Dostať majetok späť? Načo by mi bol …článok z roku 2012 — internet/ Z článku sa dozviete, že gróf Moritz Csáky sa ukázal na Slovensku v roku 1968/akože obrodný proces/ a v roku 1991/po „nežnom“prevrate/– hmmm.