Ekonóm Adrián Ondrovič: Na udržanie súčasného stavu potrebujeme viac ako 1 a pol našej planéty

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prinášame Vám záznam z košickej konferencie DAV DVA: I. časť – ekonóm Ing. Adrián Ondrovič, PhD.: Ekologická stopa Slovenska a jej porovnanie s inými krajinami

Ing. Adrián Ondrovič, PhD., spolupracovník DAV DVA

Ing. Adrián Ondrovič, PhD. je slovenský ekonóm pôsobiaci na Ekonomickom ústave SAV. Vo svojich príspevkoch sa  venuje jednak ekológii, ale aj problematike potravinovej sebestačnosti, rizikám svetovej ekonomiky, nerovnosti  a tematike dlhovej krízy. V rámci spolupráce pre DAV DVA vystúpil s odbornými prednáškami na konferenciách Alternatívy. Je kritikom neoliberalizmu.

Diskusia

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




8 thoughts on “Ekonóm Adrián Ondrovič: Na udržanie súčasného stavu potrebujeme viac ako 1 a pol našej planéty

  • 3. apríla 2018 at 17:27
    Permalink

    DôLEŽITÉ !!!

    So všetkými videami z prednášok čo tu na stránke máte, máte rovnaký problém, a to je problém so zvukom. Videá sú nepočúvateľné !!!

    Myslite na to, že prednášku si cez internet na videu vypočuje rádovo viac ľudí, ako je osobne na mieste ( Slovensko nie je len Bratislava či Košice ). Málokto si môže dovoliť pozerať video. Väčšina ľudí počúva video popri inej robote a preto je dôležitý zvuk.

    Jednoznačne je nutné, aby ste investovali do bezdrôtovej sady mikrofónu a reproduktorov, teda okolo 130 – 200 €.

    Skúste sa v tejto veci spojiť s ASA ( Nové slovo ) , ktorej prednášky vo videách majú tiež naprd zvuk a zakúpte aparatúru spoločne, pričom si ju budete navzájom požičiavať podľa potreby.

    https://www.electronic-star.sk/Ozvucenie/Ozvucenie-a-osvetlenie-podujati/Ozvucenie-konferencii-a-prednasok/

    Reply
    • 3. apríla 2018 at 17:38
      Permalink

      Dakujeme za dobru radu. Ozvucenie nam je ale zbytocne, lebo na mieste to dobre pocut aj bez reproduktorov, pri ucasti do 60 ludi ani netreba ozvucenie. Zvuk na videu sa da lacnejsie vyriesit externym mikrofonom, ale tam uz neni problem financny, ale technicky to potom tie obe zaznamy spojit, kedze nemame drahu kameru s externym mikrofonom, cize by sme museli nahravat oddelene a potom to spojit a tam je problem so synchronizaciou…(ASA ma ozvucenie)

      Kazdopadne to, ze zverejnujeme zaznamy, to je len plus navyse, nie primarny ciel. Hlavne je usporiadat konferenciu, kde mozu ludia osobne prist a zapojit sa do diskusie. Zaznami uz su hlavne pre tych co fakt nemohli prist z roznych dovodov…postupne to vylepsujeme, aj ten zvuk je lepsi ako z konferencie v Presove, lebo tam bol slabo nahraty dost, ale je to stale len dobrovolna praca, nie profesionalna, taze sa neda ocakavat profesionalny zaznam.

      Reply
  • 3. apríla 2018 at 20:32
    Permalink

    Nečakám profi záznam, ale s tým zvukom vo videách je treba fakt niečo robiť, vrátane záznamov z ASA. Vidíš, že je rozdiel medzi sluchom v miestnosti a zvukom vo videu. Niekedy pohyb kamery kameramanom vytvorí taký hluk, že v ňom zaniká hovor. S týmto máte problém dlhodobo a stalo sa mi niekoľko krát že video som kvôli zvuku nedopozeral. Tak Vás poprosím o nápravu v rámci Vašich možností. Ak hovoríš že v ASA je ozvučenie treba ho používať. Možno bude stačiť jeho malá hlasitosť aby sa zvukový záznam vo videu zásadne zlepšil.

    Čo sa týka tvojej poznámky o videozázname ako druhoradom, tak prepáč ale to je zlý postoj. Chceš mi povedať, že videá si pozrie menej ľudí ako sa zúčastní prednášok ?! Máte údaje o návštevnosti stránky ? Zmestili by sa všetci čo si pozrú videá do miestností kde sa besedy uskutočňujú ?

    To, že sa niekto nezúčastní prednášky, isto má na to nejaký dôvod, čo neznamená, že sa o veci nezaujíma, alebo že si nechce jej priebeh pozrieť či vypočuť. Následne vďaka diskusii na stránke sa môže oneskorene zapojiť do besedy, vyňadriť svoj názor, opýtať sa na niečo. Století páry už skončilo – sme v 21. storočí v storočí informácií a vedomostí, takže záznamy sú neoddeliteľnou súčasťou udalostí, ktoré sa usporadúvajú. Oder ?

    Reply
  • 3. apríla 2018 at 21:28
    Permalink

    Ano zaznamy su neoddelitelne…najblizsie budeme mat ten externy mikrofon, to zasadne zlepsi zvuk. Taktiez uz som odstranil nejake chyby ktore vznikli pri nahravani obrazu…to su vsetko take male vylepsenia co sa praxou nazberavaju…

    Reply
  • Pingback: VIDEO: Košická konferencia DAV DVA – II. Branislav Fábry na konferencii DAV DVA - DAV DVA - kultúrno-politický magazín

  • Pingback: Svet sa rúti do horúceho pekla... a ľudstvo sa nečinne prizerá - DAV DVA - kultúrno-politický magazín

  • 16. júla 2019 at 22:06
    Permalink

    Takže už aj taký ekonóm ako Adrián to VZDÁVA! Nečudo, obmedzuje ho pracovisko, Ekonomický ústav SAV, kde by ešte rád…ak je kamarát…
    .inak, zabudli už všetci čo sú vľavo, že hlavný problém ekonomiky sveta a „zelenej“ udržateľnosti nie je zníženie spotreby obyvateľstva a sebaobetovanie svojich potrieb, ale VLASTNÍCTVO, súkromné vlastníctvo, ktoré by v rukách štátu a teda celej spoločnosti okamžite vedelo CIELENE ROZDELOVAŤ ZISKY PODNIKOV tak, aby tie boli vrhnuté na náklady a investície do nápravy škôd v životnom prostredí?!
    Kde sa podeli skutočne ľavicoví ekonómovia, ? čo už všetci pozeleneli a vidia iba to, že musíme „nejesť “ chrumky aby sme tak obmedzili vytínanie lesov na Borneu, kde sa robia plantáže olejových pálm, ktoré sa používajú pri pražení chrumiek? Ako keby nejedenie slovenských chrumiek nejako celosvetovo ovlyvnilo výrobu palmového oleja…naivkovia…
    Jeden jediný let súkromného lietadla miliardára vyplodí viac znečistenia ako tisícky áut v mestách Bratislava či Košice, ale my sa budeme hrať na nutnosť cestovať bicyklom a platiť mestským firmám prenájom „zelených “ bicyklov, to všetko je CHORÉ!!!! …a vraj -ľavica

    Reply
  • 16. júla 2019 at 22:12
    Permalink

    a vlastne…kde sú komunisti? tí sa už vzdali svojho revolučného programu odobrať súkromné vlastníctvo korporáciám a vrátiť ho ro rúk celej spoločnosti, aby podniky namiesto ziskov majiteľom vyplácali náklady na údržbu životného prostredia u nás – a to by dnes ozaj nestálo viac ako sotva 50 percent príjmov?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *