VV Romana Michelka: Zastaví prokurátor Maroš Žilinka hlavného hygienika Jána Mikasa?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Igor Matovič ako hrubý manipulátor využil poddajný charakter hlavného hygienika Jána Mikasa na prijatie absurdného zákona, ktorý mu dáva obrovské právomoci, no zároveň ho permanentne tlačí aj k vydávaniu vyhlášok, ktoré sú hrubo protizákonné. Ide predovšetkým o škandalóznu výnimku, ktorá umožnila „prudko nákazlivým“ poslancom koncom kalendárneho roka prísť do parlamentu a ohrozovať svojich kolegov, ale aj zamestnancov Národnej rady SR.

Druhá sa týkala hrubého papalášizmu podpredsedu vlády Štefana Holého, ktorý si lietal do Británie za rodinou – bez akéhokoľvek štátneho záujmu, len pre svoj rozmar. Papalášizmus najhrubšieho zrna je základnou charakteristikou tejto vlády. Takže nieto sa čomu čudovať.

Čo tým Igor Matovič dosiahol? Len to, že svoje hrubé pošliapavanie zákonnosti hodil na plecia poddajnej figúrky, ktorá je ochotná schváliť akúkoľvek protizákonnosť, ak ju o to požiada. Perfídnosť celého takto nastaveného modelu spočíva v tom, že zodpovednosť za protizákonne konanie nebude na premiérovi Igorovi Matovičovi, ale na hlavnom hygienikovi Jánovi Mikasovi, ktorý preňho úslužne robí špinavú prácu.

Mierny škrt cez rozpočet takto nastavenému systému robí len nový generálny prokurátor Maroš Žilinka. Nepredbiehajme. Uvidíme, či si svoju nezávislosť udrží aj naďalej. Už dnes však vidíme, že rozhodne nie je z „Mikasovho“ cesta.

Matovičova manipulácia s výsledkami testovania ukázala, že lož má krátke nohy. V prípade Bratislavy, Kežmarku a Dolného Kubína sa totiž trikrát menili výsledky. Igor Matovič chce za každú cenu dokázať dôležitosť takto nastaveného testovania. Odborníci majú množstvo argumentov proti. Až osemnásť percent nakazených antigénové testy neodhalia! Navyše, len ak by testovania prebiehali každé 3 dni, tak by došlo aj k významnému zníženiu počtu nakazených takmer o 23 %. Pri testovaní každých 5 dní sa percento úspešnosti zníži na 18 % a každých 7 dní je úspešnosť sotva 11 %.

Dôsledok je jednoznačný. Celoplošné povinné testovanie je nepríčetným mrhaním predovšetkým ľudskými zdrojmi. Lekári z covidových oddelení, ktorí denne trávia dvanásť hodín na najťažších oddeleniach, majú kvôli Matovičovmu rozmaru dvadsaťjeden dní pracovať nonstop dvanásť hodín denne, aj cez víkendy, bez dňa voľna. To je šialené, to treba okamžite zastaviť!

Expresná previerka Daniela Lipšica je naozaj škandál. Získať previerku Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) za štrnásť dní je nonsens. U naozaj bezúhonného človeka trvá celý proces minimálne dva mesiace. U tak kontroverzného človeka s množstvom škandálov ako Daniel Lipšic rozhodne je, je takáto rýchlosť absolútnym výsmechom. Za normálnych okolností by advokát Daniel Lipšic nikdy previerku ani nemal dostať. Ak ju dostal, je to len výrazom absolútneho zlyhania NBÚ, ktorý sa stal poslušnou slúžkou tých najskompromitovanejších politických síl.

Ako to zastaviť? Len dokonalou prípravou opozičných poslancov pri grilovaní. Musia verejnosti predložiť všetky jeho prešľapy a vytvoriť taký tlak na verejnosť, že politické náklady na jeho presadenie na post špeciálneho prokurátora budú neúnosné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “VV Romana Michelka: Zastaví prokurátor Maroš Žilinka hlavného hygienika Jána Mikasa?

 • 1. februára 2021 at 11:05
  Permalink

  To ťažko. To by museli inštitúcie na Slovensku, ktoré by mali za normálnych okolností brániť zneužívaniu moci a ohýbaniu práva, byť funkčné. Tie sú však v štádiu hlbokého rozkladu. Sú skorumpované, spolitizované a zbabelé. Nie posledný rok, ale už 30 rokov. Vlastne to vieme všetci, aj sme vždy vedeli, keďže však bolo doteraz „hojno“, tak sme to s prehľadom ignorovali. No a teraz keď nie je hojno, ale h..vno, všetky tie „hriechy a zanedbávanie dobrého“ z minulosti nám jedným šupom padli na hlavu. Teraz celé Slovensko nadáva a bedáka (okrem tých, ktorí dúfajú v podiel na novom prerozdeľovaní korýt). Zostáva veriť, že nám to poslúži ako memento a že všetci vstúpime do seba a prehodnotíme svoje doterajšie správanie a priority. Obzvlášť politickí vodcovia opozície, ktorí sa zatiaľ zväčša správajú podľa dlhodobo zaužívaných vzorcov. Asi čakajú, kým si neprídu aj po nich.

  Reply
 • 1. februára 2021 at 14:49
  Permalink

  Neviem ake nadeje vkladá do žilinku, do toho žilinku ktory mal 29. 12. dopoludnia, asi 6 hodin pred „samovrazdou“ Lučanskeho tlačovku na ktorej vyhlalil, ze celu zalezitosť riadne prešetril a nezistil ziadne pochybenia, vsetko je ok. Aspon zo seba hned tyzden po nastupe do funkcie spravil idiota.
  Inak žilinka nespochybnuje ako take mikasove opravnenia vydavat covidove vyhlasky, v ktorych buzeruje cele slovensko, on spochybnil iba jeho opravnenie vydavať vynimky z tych vyhlasok. Aj keby mu ustavny sud dal hned teraz za pravdu, tak sa to dotkne iba poslancov a vladnych papalasov, ktori o tie vynimky pridu. Obycajnemu cloveku to bude ako obycajne na velke HOVNO

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *