Naším cílem je spravedlivá společnost. Představení knihy Budoucnost levice bez liberalismu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Záznam debaty u příležitosti představení nové knihy Masarykovy demokratické akademie Budoucnost levice bez liberalismu. Nad tématy knihy debatovali její editoři Petr Drulák a Matěj Stropnický a pozvání přijala také bývalá ombudsmanka Anna Šabatová a filozof Václav Bělohradský.Akce se konala v úterý 27. dubna 2021 od 20.00.

“Naším cílem je spravedlivá společnost,” píší v úvodu knihy autoři pod vedením editorů Petra Druláka, Jana Kellera, Matěje Stropnického a Ilony Švihlíkové. Ve sborníku si dali za cíl formulovat z levicových pozic znovu přitažlivou představu budoucnosti, protože právě o tuto schopnost podle nich levice v posledních letech přišla. Tvrdí přitom, že levicová témata přitom nezmizela, stejně jako nezmizelo vykořisťování a arogance kapitálu. Jak má spravedlivá levicová budoucnost vypadat? Jak levici znovu učinit přitažlivou? Kde má mít spojence? Co jsou dnes základní levicová téma a jak je uchopit?

Pozvání do panelu přijali: Václav Bělohradský, filozof Petr Drulák, editor sborníku, politolog Matěj Stropnický, editor sborníku, publicista Anna Šabatová, právnička

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Naším cílem je spravedlivá společnost. Představení knihy Budoucnost levice bez liberalismu

 • 30. apríla 2021 at 15:57
  Permalink

  Spravodlivá spoločnosť je utópia . Je to sen , chiméra . O spravodlivej spoločnosti snívajú ľudia od stvorenia sveta . Nedosiahli ju ani prostredníctvom náboženstva , politických ideológii , spoločenských zriadení , povstaní , revolúcii . Spravodlivá spoločnosť neexistovala a existovať nebude . Ani Boh nedokázal byť spravodlivý .

  Reply
 • 30. apríla 2021 at 21:12
  Permalink

  Stropnickému dlhodobo fandím. Klasický liberalizmus je s ľavicovou filozofiou nezľúčitený. Liberalizmus= Len sloboda trhu nie jednotlivca.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *