Martin Muránsky v diskusii s Mikulášom Dzurindom v relácii RTVS, Do kríža

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


RTVS uviedla diskusiu Mikuláš Dzurindu s Martinom Muránskym, urobte si názor. Diskusia pod článkom je vítaná.

Ak chcete diskusiu pozerať, klinknite na link:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/224246 

1. Ako mení pandémia EÚ
Delors, Tusk a ďalší hovoria o obavách a strachu o osud EÚ, Salvini o možnom odchode bez poďakovania, nové napätie medzi Nemeckom a štátmi juhu únie. Kríza posilnila rolu národného štátu, aká má byť rola EÚ? Po ústave EÚ, Grécku a migračnej kríze štvrtý spor, ktorý posilňuje postavenie národného štátu voči Bruselu. Ako na to reaguje Brusel, ako sa zmení EÚ? Prežije eurozóna koronu? (Náklady na zadlžené Taliansko, Španielsko) Zodpovednosť Nemecka za budúcnosť EÚ.

2. Čína a Západ
Vírus má čínsky pôvod, Čínska propaganda a pomoc Taliansku, ako bude Čína ťažiť z vývoja? Čo preváži – zodpovednosť za vírus alebo vďaka za pomoc – a prečo? Západ nereagoval jednotne, počty obetí sú rôzne (Taliansko, Španielsko vs. Nemecko, Slovensko), čo to vypovedá o kondícii Západu?

3. Demokracia a funkčné autoritárske a meritokratické režimy a digitálne diktatúry
 Svet obdivuje efektivitu Singapuru, Taiwanu, Južnej Kórei. Západ (Európa) v mnohom technologicky zaostáva, ako to zmení svet? Zachráni reputáciu Západu, ak vynájdeme vakcínu a liek?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Martin Muránsky v diskusii s Mikulášom Dzurindom v relácii RTVS, Do kríža

 • 19. apríla 2020 at 14:46
  Permalink

  Takže v našej štátnej TV má konzervatívna pravica besedu Do kríža ( aké výstižné ) s Daniškom a Chrappom, liberálna pravica ( ktovie prečo označovaná za ľavicu … no…ktovie…vie ) besedy Európska kaviareň a Večera s Havranom s Havranom.

  Čo keby sme požiadali, aby aj skutočná ľavica mohla mať také privilégium, mať vlastnú besedu v RTVS – vhodných hovorcov aj hostí by tu bolo – a divákov – ajjajjajajáj….

  My sme blbí, že si toto dáme…

  Reply
  • 19. apríla 2020 at 15:40
   Permalink

   Problém je, že nepriateľom mainstreamu je socialistická vlastenecká ľavica. To je pozícia, ktorá je dnes mimo povolenej palety názorov.

   Reply
 • 19. apríla 2020 at 18:17
  Permalink

  Treba ústavnou legislatívou zabezpečiť také pravidlá, aby médiá prestali byť centrami jednostrannej propagandy, ale aby sa stali fórami úplne slobodného DIALÓGU, slobodnej diskusie…
  Viac v dokumente na stránke http://www.demokracianahlas.sk/dokument/

  Reply
  • 19. apríla 2020 at 19:00
   Permalink

   RTVS je politicky už tak vyhranená, že úplne kľudne sa môžeme dožadovať čisto ľavicového spoločensko-hospodársko-politického formátu, kde by hosťami ľavicových hovorcov boli výhradne ľavicové osobnosti, ktoré by sa vyjadrovali k predloženým aktuálnym témam.

   To neznamená že sa chcem vyhnúť súboju pravica – ľavica, len na to by mohli slúžiť iné politicky všeobecné relácie, napr. o 5/12 a pod.

   Vážne !

   Reply
 • 22. apríla 2020 at 11:29
  Permalink

  Martin Muránsky je pre mňa inšpirujúcim príkladom významu toho, že ľavica musí byť „intelektuálne disponovaná“. Vzdelaná, uvažujúca, kreatívna! Budem rád každej „radionke“, ktorá sa intuitívne pridá, ale novú spoločnosť nie je možno stavať na „zavracaní“ tých, čo nejdu v stáde. Nová ľavica (a nová spoločnosť) nemôžu spomínať a snívať… Nové pomery musia byť intelektuálne presvedčivé, prakticky realizovateľné a racionálne stabilné. Technologický vývoj nie je možno zastaviť ( a určite nie poraziť), ale využiť ho na transformáciu k novej komunistickej spoločnosti.
  Vedel by som (s MM) v mnohých otázkach polemizovať, ale budem jeho fanúšikom tam, kde v diskusii – aj v nepriaznivej mediálnej atmosfére- budeme oponovať, spochybňovať a predkladať lepšie riešenia. Prvý krok propagandistického súboja je zneistiť protivníka, dať mu ochutnať jeho „medicíny“…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *