Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


„My, komunisti, milujeme život. A preto neváhame kedykoľvek nasadiť život vlastný, aby sme prežili a uvoľnili cestu životu ozajstnému, slobodnému, plnému a radostnému, ktorý si zaslúži toto meno. Źiť na kolenách, v okovách, v otroctve a vykorisťovaní – to nie je život, to je živorenie, nehodné človeka.“

Július Fučík

Čo je vlastne komunizmus? Komunizmus je MOC. Je to ideológia, ktorá dokáže v svojich princípoch vrátiť každému slušnému človeku ľudskú dôstojnosť. Je to tromf v rukách každého poctivého človeka. Je to celoživotný boj. Byť komunista je životný štýl. Je to výber. Je to cesta. A samozrejme je to cieľ. Nepíšem o prívlastku. Píšem o srdci. Len ľudské srdce, ktoré prejde marasom kapitalistického vykorisťovania a chaosu, môže precitnút a jedného dňa si dať otázku – Som alebo nie som? Cítim to naozaj práve tak?

Byť komunistom v 21.storočí nie je také jednoduché. Mená ako Marx, Engels, Lenin, Stalin sa stali synonymom zla. Žijeme v čase všeobecnej lži a tak sa komunizmus zdegradoval na neľudský systém, ktorý vzal slobodu jedinca a nastolil totalitu. Symbol kosák a kladivo má v očiach dnešnej generácie oveľa horšiu podstatu zla ako svastika a verejne sa dehonestuje. Z hľadiska kultúrneho, filozofického, no najmä ľudského sú však tieto pokusy jednoducho úbohé.

Ja na otázku – Som či nie som odpovedám: Áno, som. A som na to hrdá. Som hrdá, že môžem pokračovať v práci našich dedov a otcov, som hrdá na to, že maras liberalizmu ma nijak nepošpinil, nevzal mi vieru a nenahnal strach. Som hrdá na to, že som komunista.

„Sme z ľudu – teda medzi ľud!“

Ján Nálepka

Celá moja publikačná, ale aj ľudsky orientovaná činnosť je dostatočným dôkazom, že sa raz postavím oficiálne pod červenú vlajku. Ak chcem šíriť myšlienky komunizmu, musím ich šíriť ako komunista, v reálnom svete, nie iba virtuálne. Chcem a pôjdem medzi ľudí, lebo som jednou z nich. Chcem, aby sa mladí ľudia nebáli červenej hviezdy, a ja im budem príkladom. Ako členka KSS.

Strana potrebuje mladú krv a tú môže pritiahnuť len člen strany. Som hrdá, ak sa budem môcť verejne prezentovať, ako človek patriaci do strany KSS. Robím to pre myšlienky, ktorým verím a pojdem medzi ľudí šíriť osvetu pod červenou vlajkou. Ukážem im, že komunistická idea stále žije a ešte môže zmohutnieť, ak sa za ňu postavia tí, ktorí jej budú veriť tiež a nebudú hľadať alternatívy ako ludáctvo. 1. marec 2019 je preto dňom môjho ďalšieho životného posunu, vstupu do strany KSS  a ja viem, že správnym smerom.

„Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře.“

Saint Antoine De Exupéry

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Soňa Valovičová: Milujme svoj národ!

 • 28. marca 2019 at 8:46
  Permalink

  PEKNÉ!!!

  Lidé, měl jsem vás rád. Bděte!
  /KOMUNISTA-Fučík/
  Lidé,mám se rád. Bděte!
  /EGOISTA- O…,…,…/

  ROZDIEL
  Komunista obetuje vlastný život pre cudzí.
  Pravičiar obetuje cudzí život pre vlastný.

  Príkladov máme dosť!

  Reply
 • 30. marca 2019 at 21:57
  Permalink

  MIER v 21.storočí a život v ňom zachráni už iba nová proletárska Internacionála celého sveta !

  SVS

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *