Blaha o tom, čo sa v skutočnosti deje v RTVS

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Deti Ameriky na čele s bakalárkou Hanzelovou podali v RTVS hromadné výpovede. Úroveň žurnalistiky na Slovensku okamžite stúpla o 100%. Obavy o nich nemám. Ak ich nezamestná Penta, určite im niečo nájde americká ambasáda. Teplé miestečko v nejakej z početných mimovládnych organizácií, ktoré financujú USA – budú si môcť vyberať a ďalej dostávať prachy za organizáciu majdanov. Ale aspoň to bude platiť americký daňový poplatník a nie slovenský koncesionár.

Aby sme sa ale moc netešili, tak je tu aj iná správa z verejnoprávnej televízie. Vraj Strižinca ako moderátora (buďme veľkorysí a nazvime to tak) vystrieda v O 5 minút 12 nejaký bývalý asistent poslanca za SDKÚ a spoluzakladateľ Podnikateľskej aliancie Slovenska. Preklad – nejaký neoliberálny ultras.

Toto je proste Kocúrkovo. Predstavte si, že by počas Radičovej pravicovej vlády dali moderovať hlavnú televíznu debatu asistentovi Smeru a spoluzakladateľovi Konfederácie odborových zväzov. Že si to neviete predstaviť? Nie, ani ja. Pretože pravičiari vyčistili každého, kto kedy v živote vyslovil fuj-fuj slová „progresívne dane“ a „sociálny štát“ či si nebodaj znechutene neodpľul pri slove „Rusko“. Oni mohli…

Vo verejnom diskurze zjavne ďalej pokračuje ťažká hegemónia neoliberálnej pravice a ako bonus sa pravičiari tvária, ako ich prenasledujú, utláčajú a tak. A pritom dostávajú ešte viac priestoru ako v miestnosti. Ja neviem, prečo neponúknu moderovanie O 5 minút 12 rovno Oravcovi, Smatanovi či Wienkovej. Celé zle.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Blaha o tom, čo sa v skutočnosti deje v RTVS

 • 31. mája 2018 at 11:57
  Permalink

  Položme si otázku diametrálne odlišne.
  Vie si prominentný nepotistický, klientelistický oportunistický poslanec Ľuboš Blaha predstaviť, okrem svojho otecka Milana Blahu, ktorý mu svojimi konexiami zabezpečil vzdelanie, flek v SAV… Taktiež politickú kariéru na zvoliteľnom mieste na kandidátke Smeru, iného moderátora ako svojho otecka v politických reláciach v RTVS?
  Pravdepodobne nie!?
  Už si viem predstaviť ako by prominentný oportunista Ľubo Blaha chŕlil oheň a síru na FB, ak by mal politické reácie v RTVS moderovať alternatívny moderátor z Infovojny, Slovodného vysielača, resp. redaktor zo Zem a Vek alebo Hlavných správ?

  Reply
  • 1. júna 2018 at 11:21
   Permalink

   Chodte robiť redaktora . Možno sa tam dostanete. Veď vidím, že máte tie správne názory a tie je treba vždy a všade odprezentovať aby si nebodaj tá ľavicová lúza nemyslela niečo iné. A najlepšie za naše peniaze. Ináč som rád, že tu ste na tomto fóre …

   Reply
 • 31. mája 2018 at 13:06
  Permalink

  Ja využívam tieto možnosti: prepínam, vypínam.

  Reply
 • 31. mája 2018 at 22:29
  Permalink

  No ja snáď buchnem šapáňo ! :D

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *