Aktualizované: Denník SME zasiahol manipulatívne do priebehu volieb

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

„Denník SME dnes hrubo zasiahol do priebehu prezidentských volieb, keď na titulnej strane zverejnil fiktívny volebný lístok, kde sú posunuté čísla jednotlivých kandidátov. Všetci kandidáti tým utrpeli okrem Béla Bugára a Zuzane Čaputovej. Povedali sme Vám, že ESET a Penta je to iste! Niet divu, že sídlo Esetu je v komplexe. Poďte voliť, priatelia. Kandidatov oligarchov a agresívnych liberálov treba ponížiť!“ uviedol Jalal Suleiman.

K situácii sa vyjadril aj Martin Daňo:

SME práve uviedlo ospravedlnenie:

„Tieto prezidentské voľby, resp. predvolebná kampaň, ukázali jednu zásadnú vec: empiricky dokázali, že mainstreamové médiá účelovo ignorujú konkrétne filozofické, politické a ekonomické postoje, ktoré sú v slovenskej spoločnosti prítomné a žiadané (ale médiami ignorované). Predovšetkým potreba mieru a neutrality, posilnenie sociálnych práv, potravinovej sebestačnosti, kritika nadnárodných korporácií a nerovnosti, zvyšovanie miezd zamestnancov, zastavenie exekúcií, nebezpečenstvo extrémneho liberalizmu či kritika pokrytectva a jednostrannosti korporátnych médií, ktoré ideologicky slúžia oligarchom a pochybnými mimovládnym organizáciám. Niekedy až primitívne a do očí bijúce útoky neprofesionálnych a neobjektívnych moderátorov presiahli všetky hranice a všetky pravidlá elementárnej slušnosti. Nadsadené otázky s jasným ideologickým naratívom, skákanie do reči, ohováranie, nepodložené informácie, to všetko boli metódy politického boja médií s kandidátmi alternatívy. Ale sú aj pozitívne veci: táto arogancia a moc mainstreamových médií aspoň ľudom jasne ukázala koho záujmy obhajujú a koho bezobsažné frázy verklikujú,“ píše Lukáš Perný.

S dávkou vtipu zareagovali aj Nezávislí (Julian Bosák):

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Aktualizované: Denník SME zasiahol manipulatívne do priebehu volieb

 • 16. marca 2019 at 16:58
  Permalink

  !SME – VYMYSLENÝ VOLEBNÝ LÍSTOK(z 16.03.dnes)!.Tak SME nemá tú drzosť a vymysleli ako vyklučkovať z obavy, že by mohol vyhrať jeden z PRONÁRODNÝCH kandidátov. Pozná sa ich podvodná činnosť. Pozerať treba videá na Youtube, zadať si vo vyhladávači Martin Daňo !!! Tento novinár, ich redaktorov odhalil v množstve NAŹIVO nakrúcaných videii, čo samozrejme neuvidíte v žiadnej televízii/novinách. Je treba študovať a zaujímať sa o týchto ,,Press-titútov“ čo to tu páchajú títo lokaji US neziskoviek(momentálne ESET,PENTA Group, GNT Bank), od 1990-tého v záujme rozpoliť SR spoločnosť a či sa im to darí sa opýtajte každý sám seba.

  Reply
 • 16. marca 2019 at 18:42
  Permalink

  Pán Daňo vypenil príliš skoro. Ten zoznam kandidátov je zoradený podľa abecedy. SME-čko sa týmto prejavilo ako do špiku proamerické médium, lebo svoj zoznam má zoradený podľa anglickej abecedy. Je na to dôvod na Slovensku?
  Toto mal riešiť pán Daňo. Redaktori SME majú očividne angličtinu ako hlavný pracovný jazyk.

  Reply
 • 16. marca 2019 at 20:42
  Permalink

  Pri pohľade na to, koľko pravidiel sa doteraz porušilo, by mali byť voľby zrušené. Stačí pripomenutie bezočivého vyjadrenia R.Mistríka, že len internetové podsvetie zaujíma jeho porušenie zákona, súvisiace s volebnou kampaňou.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *